ТЕМА ДНЯ

 • НЕ ПРИНЕСЛИ ЧЕРГОВИЙ НОМЕР «НОВОЇ ГАЗЕТИ»?

  ТЕЛЕФОНУЙТЕ у відділ передплати Кіровоградської дирекції УДППЗ «Укрпошта» (0522) 35-87-18

   

   

  Подробицi
 • НОВИЙ МОВНИЙ ЗАКОН ПРИЙНЯТО

  Верховна Рада України 25 квітня ухвалила законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Законопроект підтримали 278 депутатів

   

  Подробицi
 • ТАРИФ НА КВАРТПЛАТУ В ОЛЕКСАНДРІЇ ВИЗНАЛИ НЕЗАКОННИМ. ЩО ДАЛІ?

  24 січня Третій апеляційний адміністративний суд (м. Дніпро) поставив крапку в багаторічній судовій справі, ініційованій олександрійськими громадськими активістами. Історія розпочалася ще у 2010 році, коли Олександрійська міська рада створила комунальне підприємство «Житлогосп».  Частина активістів вважає те рішення незаконним, як і низку рішень про встановлення тарифів на обслуговування будинків і прилеглої території, так звану квартплату

   

   

   

   

   

  Подробицi

ЦИТАТА ТИЖНЯ

 Репортери не вірять нічому. Це їхній символ віри

  

Гай Белламі 

 

 

 

Повідомлення
 • There is no category chosen or category doesn't contain any items

«У пошуках рідної пісні»

Автор: Нова Газета

Виставка світлин з експедицій проекту «Баба Єлька» помандрує селами Кіровоградщини.

 

Назва виставки віддзеркалює ідею проекту «Баба Єлька», з яким читачі «Нової» вже добре знайомі. Протягом восьми місяців журналісти проекту, співачка Світлана Буланова та фотографи Олександр Майоров і Майкл Ендрюс їздять в експедиції, щоб знайти і зберегти народні пісні, притаманні Кіровоградщині. Паралельно вони записують свідчення про Голод, розкуркулення, колективізацію, збирають кулінарні рецепти. Усі матеріали публікують на сторінках «Нової газети», на сторінці у  Facebook та  Youtube. У результаті 16 експедицій зібрано 247 оригінальних пісень, записаних від старожилів у різних куточках Кіровоградської області.

Ідея фотовиставки належить фотографу проекту, волонтеру Корпусу Миру в Україні, члену команди проекту «Баба Єлька» Майклу Ендрюсу.

На виставці буде представлено від 30 до 40 світлин з різних експедицій. На більшості з них зображені «баби Єльки» – носії української традиції народного співу, вишивальниці, атландити, що тихо зникають.

«Разом із «Бабою Єлькою» я відвідав багато сіл, і мені дуже подобається те, що робить ця команда. Участь у проекті допомагає мені зрозуміти Україну краще, глибше дізнатися, чим вона живе. Через ці світлини люди мають зрозуміти і відчути незламний дух українців. Кожна світлина – це окрема історія окремого українця», – коментує Майкл.

Фотовиставка відбудеться у селах Розумівці, Рівному, Глодосах (Новоукраїнський район), Мошориному (Знам’янський район), Малій Висці, Новомиргороді, Голованівську та Кропивницькому.

Участь у прес-конференції у агентстві CBN, яка відбулася 8 квітня, взяли сільський голова Розумівки Микола Христенко, народна співачка 79-річна Настя Павлівна Зеленько, фотографи Олександр Майоров, Майкл Ендрюс, етновиконавиця Світлана Буланова.  Саме в Розумівці члени проекту записали найбільшу кількість пісень від однієї виконавиці – унікальної Насті Зеленько, яка береже в пам’яті пісні своєї матері та бабусі. У 80-х роках вона заснувала колектив «Барвінок», який діє при місцевому Будинку культури і досі. За словами Миколи Христенка, після появи в селі проекту «Баба Єлька» у «дівчат» із «Барвінку» з’явився додатковий стимул і далі працювати над збереженням автентичних творів. А в «Баби Єльки» – новий стимул і далі досліджувати рідну пісню.

Фото Олега Козупляки

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА

 

  

 

 

 

 

Loading...