ТЕМА ДНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

 Армія рабів не може перемогти армію вільних людей  

 

  

Сергій Ауслендер

 

 

 

Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як у Кропивницькому відроджують старовинні колядки і щедрівки

Автор: Нова Газета

 

Щотижня в Етнолабораторії на Дворцовій збираються учасники гуртка «Баба Єлька співає «Дувай-ва» під керівництвом Світлани Буланової, щоб вивчати старовинні народні пісні.

 

Юрист, косметолог, старший науковий співробітник музею, шкільні вчителі, викладач духовних практик, журналіст, бібліотекар, майстер масажу, тренер з йоги, соціолог. Цих людей пов’язала любов до народних пісень. Але не до тих, які знає кожен другий українець. Не до тих, які досі співають під час застіль і виконують під час клубних концертів. А любов до прадавніх, автентичних пісень нашого регіону.

Де такі взяти? – спитаєте ви. У «Баби Єльки»! За три роки експедицій Кіровоградщиною команда етноволонтерів записала сім сотень різноманітних народних пісень, серед яких є рідкісні і просто унікальні. І доки з цими безцінними матеріалами працюють колеги «Баби Єльки» з Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Рильського НАН України, кропивничани взялися розучувати старовинні пісні, щоб заспівати їх на широкий загал і показати людям всю красу локальної культури.

– Кілька місяців тому у команди «Баба Єлька» виникла ідея створити спільноту творчих людей, які хочуть вивчати старовинні пісні, записані нами під час експедицій. – розповіла керівниця гуртка Світлана Буланова. – Ми створили спільноту в соцмережахі оголосили відбір. Головна вимога до учасників – бажання співати. Музичної освіти, особливого голосу чи якихось інших вимог не ставили, адже вважаю, що народні пісні може виконувати кожен. Це дар, який всі ми маємо від народження. Це був такий собі творчий експеримент, який видався дуже цікавим і на мою думку, вдалим».

Зараз в роботі гуртківців вже два десятки пісень – календарно-обрядові, ліричні, жартівливі. Починали з простіших за текстом і мелодією пісенних творів, а потім Світлана ускладнювала завдання, орієнтуючись на вокальні дані учасників.

Кожна репетиція починається і закінчується з виконання веснянки-гаївки «Дувай-ва», яку записали від Насті Павлівни Зеленько 1939 р.н із села Розумівки Олександрівського району. Так же («Дувай-ва») гуртківці вирішили назвати свій колектив.

За кілька місяців учасники більш-менш зіспівалися, навчилися чути і відчувати один одного. Першими результатами співпраці зовсім різних людей, аматорів, є відкрите виконання календарно-обрядових пісень зимового циклу – колядок і щедрівок. Для цього гуртківці зібралися у місці з потужною творчою енергетикою і чудовою акустикою – обласному Музеї мистецтв.

Стіни затремтіли від звучання колядки «В нашого дядька да двор востровий» з села Несваткове  й «А в Дєви Марії та в Сина хрестини» з села Бандурове Олександрівського району.

Ці та інші результати роботи вокального гуртка «Баби Єльки» можна побачити і почути на сторінці у Фейсбук.

Фото Ірини Лягул

 

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА

 

  

 

 

 

 

Loading...