ТЕМА ДНЯ

ЦИТАТА ТИЖНЯ

 Армія рабів не може перемогти армію вільних людей  

 

  

Сергій Ауслендер

 

 

 

Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Спортивний журналіст Юрій Ілючек: «Китайці беруть тест на ковід навіть з нашого монобоба»

Автор: Нова Газета

У Центральноукраїнському бюро новин відбулася пресконференція Юрія Ілючека – відомого спортивного журналіста, єдиного регіонального кореспондента, який працюватиме на Олімпійських іграх у Пекіні.

 

Україну на зимових Олімпійських іграх, які розпочнуться у Китаї 5 лютого, представлятимуть 45 спортсменів у 13 дисциплінах, крім них, до української делегації увійшло восьмеро акредитованих журналістів. У цю вісімку пощастило потрапити і Юрію Ілючеку, для якого це вже треті Олімпійські ігри. 

3 лютого кропивницький журналіст вирушить до Пекіна, проте вже зараз він називає майбутні Ігри найважчими у своїй кар’єрі.  Перш за все, складнощі пов’язані із акредитацією, якою він почав займатися вісім місяців тому, та антикоронавірусними вимогами. 

«Журналісти живуть, як на бомбі»

«Ми щодня отримуємо нові правила, яких треба дотримуватися, щоб потрапити на Ігри. Китайці дуже серйозно підходять до цього. Для того, щоб взяти участь в Олімпійських іграх, нам слід було за 14 днів встановити спеціальний додаток на телефон, де ми щодня відмічаємо стан свого зоров’я і повідомляємо про вакцинацію. Перед вильотом треба буде отримати «зелений» дозвіл від посольства Китаю, за 96 і за 72 години треба буде здати два тести, і після цього можна буде летіти до Пекіна», – розповів Юрій Ілючек.

За його словами, цьогорічні Ігри будуть працювати у закритому режимі.

«Якщо в Токіо мої колеги ще могли вийти в місто, то в мене такого не буде. Після прильоту ми відразу вирушаємо у спеціальний готель, вийти з якого за власним бажанням ми не зможемо. У разі порушення правил тебе навіть можуть позбавити акредитації. Головний мій документ у Китаї – це навіть не паспорт, а акредитація, за якою я матиму доступ на пресконференції і змагання», – зазначив журналіст.

Ще одна вимога для іноземних учасників Олімпіади – обов’язкове страхування, яке передбачає покриття витрат на лікування ковіду. До речі, головний тренер української біатлонної збірної зараз перебуває на самоізоляції, і для нього Олімпійські ігри можуть завершитися, не розпочавшись. 

«Китайці беруть тест навіть із санок – монобоба! Всі журналісти живуть, як на бомбі. Я вже тричі вакцинований, але хто знає, що можуть показати результати. Видихнути з полегшенням можна буде тільки тоді, коли я приземлюся в Пекіні», – каже Юрій Ілючек. Під час пресконференції кропивницький журналіст показав форму, в якій працюватимуть члени української команди, та маски, якими зобов’язані користуватися гості з інших країн в Китаї.

Юрій Ілючек зазначив, що Олімпіада в Пекіні буде найдорожчою за його кар’єру. Це і через те, що регулярне авіасполучення з Пекіном відсутнє, і через виконання рейсів спеціальною компанією.

«Звісно, ви розумієте, що авіакомпанії скористалися цим. Якщо раніше мої колеги літали до Пекіна за 1 тисячу доларів, то цього разу мені переліт коштуватиме 3 тисячі доларів. Тому це найдорожча і дуже нервова поїздка. Ви запитаєте, нащо воно мені потрібно? Для регіонального спортивного журналіста це як і для спортсмена – найвища мета – виступити або попрацювати на Олімпійських іграх. Це найвищий ступінь задоволення і можливостей для спортивного журналіста. Це як своєрідний журналістський наркотик, бо ти можеш працювати багато років, але Олімпійські ігри, де ти наживо бачиш усіх зірок світового спорту… Неможливо передати емоції…» – зізнався пан Юрій. 

Про спонсорів

На запитання журналіста Євгена Савранського щодо отримання акредитації Юрій Ілючек розповів про цей складний механізм.

«Спочатку ти подаєш заявку від видання, від якого працюватимеш. Її розглядає Національний олімпійський комітет і потім затверджує склад делегації. Це все відбувалося за 8 місяців до початку Олімпіади. Акредитований я від газети «Україна Центр», від неї я працював і минулі ігри. Варто зазначити, що всі витрати на харчування і переїзд лягають на видання або на самого журналіста. У мене є такі колеги, які отримали акредитацію, але не знайшли грошей на поїздку. До речі, я – єдиний регіональний журналіст у делегації, всі інші – з Києва. Якщо на заході для видання це почесно – працювати на Олімпійських іграх, то в нас спорт далеко не на перших ролях і в «УЦ» немає таких коштів, щоб оплатити моє відрядження (а це 6-7 тисяч доларів). Довелося шукати спонсорів і меценатів, і мені пощастило, я їх знайшов. У першу чергу це Сергій Максимов, Руслан Згривець, завдяки якому я зміг оплатити переліт, це Олександр Павленко, Микола Грицай і Тігран Хачатрян, Олександр Дануца і Олексій Олейнік. Саме завдяки їм я поїду на Олімпійські ігри.

Мені завжди допомагали владні структури, але поки що на рівні перемовин із головою ОДА та міським головою. Підтримку вони обіцяли, але на момент пресконференції я цієї підтримки не отримав».

Про мрію

За словами Юрія Ілючека, його найбільшою мрією є взяти інтерв’ю в українського олімпійського чемпіона.

«Світові зірки розуміють, що для них важливо давати інтерв’ю, а ось, на жаль, наші спортсмени не зовсім... Якщо вони виступили вдало, роздаватимуть інтерв’ю, а якщо невдача – пройдуть повз тебе.  Мені б хотілося взяти інтерв’ю після змагань у олімпійського чемпіона, як це сталося з Олександром Авраменком. Тоді мені здавалося, що це ми всі, вся наша команда стали олімпійськими чемпіонами. Дай Боже, щоб мені пощастило взяти інтерв’ю у призера, адже шансів у нас не так багато…»

Фото надані Ю. Ілючеком

 

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА

 

  

 

 

 

 

Loading...