Диму – бій!

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Автопоради

В оголошеннях про продаж користованого авто часто як перевагу подають «опцію» наступного змісту: «салон не прокурений». Досвідчені автомобілісти чудово знають, що запах цигаркового диму справді дуже в’їдливий і вивести його напрочуд складно. І сьогодні ми розповімо про те, якими способами можна його позбутися.

 

Перший спосіб – прибирання

Вам доведеться:

вийняти і вичистити всі килимки, а також пропилососити в салоні все, що можна;

вийняти і ретельно вимити в семи водах із миючими засобами попільничку;

піддати ретельному вимиванню усі панелі, сидіння та інші поверхні. Адже дим - це тверда речовина. Він складається з мікроскопічних твердих частинок, які осідають на будь-яку поверхню. А оскільки в тютюновий дим входять ще й смоли, то налипає він ґрунтовно. Тому доведеться попітніти.

Встановити іонізатор повітря

Це сучасний пристрій для автомобіля, який працює від прикурювача. Встромляємо пристрій в гніздо і забуваємо про сигаретний та інші запахи в авто. Іонізатор повітря виробляє негативні іони, які очищають повітря та усувають різні неприємні запахи.

Додаткові способи

Оскільки пластик і шкіра, якими обробляють салони автомобілів, дуже сильно вбирають в себе запахи, тобто, хімічні частинки диму, то вони продовжують смердіти ще довгий час, змішуючись, до того ж, з іншими запахами. Тому потрібні деякі додаткові способи.

Чай: досить простий спосіб позбутися неприємних запахів. Він вбирає їх чудово. В авто можна розкласти пакетики з чаєм або ємкості із заваркою.

Кава: аналогічний метод, але діє сильніше від чаю. Можна використовувати дешеву мелену, а можна і кавову гущу після кавування. Але остання, судячи з відгуків, діє гірше. А ось мелена усуває навіть котячий запах. Каву можна, як і чай, розкласти в ємкостях. Але для більшого ефекту рекомендується розсипати порошок по всьому салону і залишити на кілька годин, після чого зібрати пилососом.

Засоби для усунення запаху

До речі, про тварин. Засоби для усунення запахів котячих горщиків або собачих міток, які продаються в зоомагазинах, теж прекрасно спрацюють.

Сода і вугілля

Ще один доступний «запахоусувач» - харчова сода. Спосіб застосування такий самий, як у кави під час прибирання. Сильніше соди діє активоване вугілля. Якщо є можливість купити гранули для побутових витяжок - чудово. Якщо ні, то підійдуть і таблетки. Для збільшення площі поглинання таблетки варто подрібнити.

Оцет, нашатир

Так само деякі автомобілісти рекомендують на ніч залишити в салоні налитий у склянку або миску оцет чи нашатир. Щоправда, після цих речовин салон потрібно провітрювати протягом кількох годин. Зате працює.

І, звичайно ж, можна підвішувати різні «пахнучки». Щоправда, вони подобаються не всім і часто більше дратують, ніж допомагають.

Але найкорисніший і найефективніший метод один – кинути курити!