Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Профспілки: Цей закон не має права на життя

У переддень Нового року уряд вніс у парламент законопроєкт «Про працю» (проєкт №2708). Відтоді його затаврували епітетами «рабський», «закритий», «антиконституційний» і він став причиною масових протестів профспілок.

Детальніше...

Марні-Марічка Хоулет про «Бабу Єльку»: Я рада, що є такий проєкт і такі люди!

Ми саме готувалися до фотовиставки «У пошуках пісні» проєкту «Баба Єлька» у Пасічному (Маловисківський район), коли нам написала Марні Хоулет. Дівчина – канадійка, пише наукову роботу про Україну і зараз проводить своє дослідження в Кропивницькому. Вона хотіла більше дізнатися про українську культуру, тому ми вирішили, що поїздка до Пасічного буде гарною нагодою показати Марні наше село і традиції.

Детальніше...

Шкільна автономія – це про щастя дітей

Уперше за всю історію української освіти школи отримали реальну можливість залучати кошти на свій розвиток, не сподіваючись на Київ чи місцеву владу. Новий закон «Про освіту», що набув чинності 28 вересня 2017 року, дав їм фінансову автономію та можливість залучати кошти для свого розвитку із різних джерел: державного та місцевого бюджетів, від програм міжнародної технічної допомоги та надаючи платні послуги. Однак досі нею скористалися лічені заклади.

Детальніше...

Як врятувати Інгул. Поради науковця

Минулого тижня річка Інгул у Кропивницькому двічі дала інформаційний привід для новин. Перший – міська влада анонсувала очищення річки і її берегів від вулиці Київської до провулку Острівського. Другий – фахівці Держпродспоживслужби встановили, що у її воді концентрація ртуті перевищує природну норму до п’яти разів.

Детальніше...

Чим займається американець з Кентуккі в Кропивницькому?

Він приїхав з Америки у пошуках пригод та допомагати українцям. Читачі «Нової» знають його як фотографа проекту «Баба Єлька». Та перш за все, Майкл Ендрюс – щира людина і волонтер Корпусу Миру. В ексклюзивному інтерв’ю «Новій» Майкл розповів про своє життя в Україні, як він сюди потрапив та чому варто бути обережним з українською гостинністю.

Детальніше...