Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Сергій КУЗЬМЕНКО: «Охорона здоров’я – наш пріоритет»

Автор: Нова Газета

Голова обласної державної адміністрації в ефірі щотижневої підсумкової аналітичної програми «Погляд» каналу «Кіровоград» розповів про завдання та ідеї, над реалізацією яких працює обласна влада, про реформи, що мають бути впроваджені в життя, у тому числі і завдяки дієвій підтримці населення.

 

– Сергію Анатолійовичу, нещодавно ви зустрічалися з Президентом України та обговорювали різні теми, в тому числі й ситуацію в суспільстві. Які настанови під час зустрічі з Президентом України ви отримали?

– Загалом йшлося про те, що маємо реалізовувати програмні завдання, визначені державою. І, звісно, з огляду на специфіку регіону – працювати над місцевими проблемами. Я інформував главу держави про ті роботи, які ведуться на Кіровоградщині у різних галузях, зокрема щодо ремонту закладів охорони здоров’я та ремонту доріг. Також ми презентували Президенту України нашу ідею про можливість більш дієво подбати про соціальний захист військовослужбовців, зокрема про житло для них.

Президент у зв’язку з цим чекає від нас детальних пропозицій, як це зробити всім разом. Мається на увазі державний бюджет, місцевий і, звісно, громада, що живе на цій території і яка також не є відстороненою від життя наших військових. Тому ми зараз формуємо пропозиції.

– У переліку тих завдань, про які ви неодноразово говорили і над виконанням яких  працює обласна державна адміністрація, важливе місце посідає тема освіти. Про що конкретно йдеться?

– Маємо на увазі, що наші діти – чи то в місті, чи в селі – повинні отримувати якісну освіту. Щоб потім, коли отримуємо відповідну аналітику і статистику, не доводилось констатувати, що учні, які закінчили міські школи, під час ЗНО отримали високі бали, а, значить, можливість вступати до вишів, у тому числі кращих вишів країни. А сільські діти, на яких держава також витрачала кошти, на жаль, мають набагато нижчі бали, і, відповідно, можливості у них вступити до високорейтингових інститутів чи університетів немає.

Тому завданням влади є створити однакові умови для отримання якісної освіти дитиною, що навчається як у місті, так і в селі. Сьогодні ситуація така, що  коштів на освіту в сільській місцевості в розрахунку на одну дитину ми витрачаємо більше, а якість маємо нижчу. З такою ситуацією погодитись не можемо, її треба змінювати.

Хочу ще раз наголосити, що реформа, яка нині проводиться у сфері освіти, якісна і потрібна, тому що має абсолютно зрозумілу і дуже правильну мету. Я не вірю в те, що мешканець села хоче, щоб його дитина не мала можливості у майбутньому вступати до університету. Вважаю, що таких батьків, мабуть, немає.

Тому кроки з реформування галузі освіти, ще раз наголошую, насамперед, з користю для школяра, для його майбутнього,  вже робляться. На жаль, це питання досить часто переводиться у політичну площину. Розповіді про те, що влада має намір закрити школи, а тому вона погана, підбурювання людей, підігрівання пристрастей – це все політика. А завдання держави і влади – провести реформу. Реформу, налаштовану на те, щоб кожна дитина отримала якісну освіту.

Разом з тим, до уваги взяті й інші важливі моменти. Якщо йдеться про дитячий садок, то він має бути там, де дитина проживає, тобто в кожному населеному пункті. Якщо йдеться про молодшу школу, вона теж має бути за місцем проживання учня. Тому що малій дитині важко і рано піднятися, і добиратися автобусом до іншого населеного пункту, де знаходиться основна, так звана опорна, школа. Але коли йдеться про учнів середніх і старших класів, тим більше випускних, то тут – жодної дискусії. Вони мають отримувати знання в потужних освітніх закладах, де є і новітнє навчальне обладнання, і окремі педагоги на кожен предмет, а нерідко це вчителі-методисти, що мають високий рівень педагогічної майстерності. Тобто тут сильні предметники, а не так, як було у малокомплектних школах, де один і той же учитель викладав фізику, хімію, малювання ще й фізкультуру. Чи є користь від такого навчання?

Тому я абсолютно переконаний – реформа потрібна, реформа назріла, реформа має змінити ситуацію, аби й сільські діти отримували високі результати під час ЗНО і, відповідно, мали добрі перспективи на подальше навчання.

– Цього року у вищих навчальних закладах Кіровоградщини додалося першокурсників. Про те, що вони починають своє навчання з гарним настроєм, засвідчило веселе студентське свято на Театральній площі Кропивницького, учасником якого ви теж були. 

– Навчальний рік – чи то у школі, чи в університеті – має починатися з гарним настроєм, бажанням вчитися і здобувати нові знання. Для першокурсників вишів – це справді особливий період. Вони адаптуються до самостійного життя, до дорослої відповідальності. Але, разом з тим, студентські роки мають бути дуже веселі, бо це багато нових подій, нових друзів, нових вражень. Тому вони, як правило, запам’ятовуються на все життя, лишають по собі гарні спомини.     

З нинішнього року в нашій області нарешті з’явилась можливість отримати і вищу медичну освіту. Ми багато років про це мріяли, довго до цього йшли. Ті складні події, що відбуваються на Сході України, зумовили Донецький національний медичний університет переїхати в інші регіони. Для Кіровоградщини випала унікальна можливість, і ми її використали сповна. У місті Кропивницькому з першого вересня діє медичний факультет № 2 цього університету, тут готуватимуть майбутніх сімейних лікарів і стоматологів.

Зі свого боку ми, як влада, зробили все можливе: забезпечили приміщенням, надали студентам і працівникам гуртожитки. Щоб ті, хто приїхав навчатися чи працювати, мали нормальні умови для здобуття знань і проживання.

– Важливим пріоритетом для обласної влади, і ви про це теж постійно говорите, є галузь охорони здоров’я: ремонти приміщень, нове медичне обладнання. Кошти для цього залучаються і з державного, і з обласного бюджетів.

– Це дійсно так. В особливому полі зору – обласні медичні заклади. Найбільші інвестиції ми вкладаємо саме сюди.

Зокрема, великим проектом є модернізація приміщень дитячої обласної лікарні. Першу частину проекту – ремонт головного корпусу – ми завершили. Розпочався ремонт другого корпусу. Думаю, до кінця року, а можливо, вже в наступному будемо мати дитячий медичний заклад абсолютно нової якості.

Я докладу максимум зусиль для того, щоб вмотивувати своїх колег з органів місцевого самоврядування районів та міст підтримати цей проект, тому що фінансова підтримка, безумовно, потрібна. За ті кошти, що надійшли з державного бюджету у вигляді субвенцій, з Державного фонду регіонального розвитку, ми відремонтували перший (головний)  корпус. На другий – потрібні значні кошти.

– Йдеться про ремонт фасаду?

– Не тільки, і не стільки. Фасад ми зробимо, роботи вже розпочато.

Коли я говорю, що як перший, так і другий корпуси мають бути абсолютно новими, маю на увазі не лише ремонтні роботи. Це і нове обладнання, меблі, система опалення, система кондиціонування. Тобто відреставровані корпуси мають бути найвищого рівня – з якого боку не глянь.

Окрім дитячої лікарні, у нашому полі зору – обласна лікарня для дорослих, кардіоцентр, онкодиспансер. Там теж відбуваються великі позитивні зміни. Тому що охорона здоров’я – дійсно наш пріоритет.

– Ну і наостанок – про дороги. Це питання турбує і тих, хто за кермом, і тих, хто користується транспортом як пасажир. Що в цьому плані маємо на  Кіровоградщині?

– Ми ремонтуємо і  навіть будуємо дороги. Таку позицію презентували ще на початку року. У нас є чимало напрямків, де йшли чи йдуть роботи. Це й об’їзна дорога навколо Знам’янки, про яку багато розмов, і дорога Київ–Дніпропетровськ, і дамба у Світловодську, і низка інших.

Хочу сказати, що стан доріг на Кіровоградщині далеко не найгірший. Якщо подивитися, які шляхи у сусідніх Полтавській, Черкаській, Миколаївській областях. Але нам теж є що покращувати, є до чого докласти рук.

Тому й надалі будемо активно працювати з Кабінетом Міністрів, як робили це досі, доводитимемо урядовцям необхідність подальшого ремонту та реконструкції доріг на Кіровоградщині, залучатимемо кошти і, звісно, вимагатимемо від підрядників, які виграють тендери, якісного виконання робіт.

Я сподіваюся, що через місяць-півтора ми зможемо продемонструвати у тому числі через засоби масової інформації, а водії це зможуть відчути, рухаючись на своїх автомобілях, що в цьому питанні ми зробили добру роботу.

Хоча, звичайно, є ще над чим працювати. І ми будемо працювати.

Ольга КРАМАР, фото ot.kr.ua