Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Андрій РАЙКОВИЧ: До Дня міста відкриваємо чотири сучасні медзаклади

Ігор Крушеницький
Автор: Ігор Крушеницький

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович у переддень Дня міста розповів журналістам, з якими здобутками зустріне день народження обласний центр. Показово, що чимало із них характеризуються словом «уперше». 

 

– Як і в кожній родині, до великого сімейного свята прийнято готуватися, – зазначив Андрій Райкович. – На мою думку, День міста – це ще й можливість підбити підсумок роботи.  І я з гордістю зустрічаю це свято, тому що є що сказати й показати громаді,  прозвітувати перед нею.

За словами голови, міська влада готується 263-тю річницю обласного центру відзначити професійно і всебічно. І не лише традиційними урочистостями і розважальними заходами. Зокрема, до цієї дати будуть приурочені відкриття низки модернізованих і реконструйованих медичних закладів, кошторис яких – один із найбільших за історію міста в період незалежної України. Більшість із них унікальні, адже з’явилися в місті вперше.  

– До Дня міста ми здаємо в експлуатацію чотири важливі для охорони здоров’я містян об’єкти. Це, по-перше – відділення амбулаторного гемодіалізу (відкриття відбулося сьогодні – Ред.). Його вартість склала більше 16 мільйонів гривень. Ми безкоштовно отримали для його потреб обладнання на 11,3 мільйона, а будівельних робіт за кошти благодійників виконали на 5,2 мільйона. У результаті маємо сучасний центр, який надаватиме якісні послуги. Навіть більше, заклад стане першим в області повноцінним гемодіалізним центром.

– Штат працівників уже укомплектовано й навчено працювати на сучасній апаратурі фірми Fresenius. Центр справді вже прийматиме хворих у день вводу в експлуатацію. Їх, на жаль, у Кропивницькому чимало – понад 100 людей. Із них 64 лікуються в обласній лікарні, а 62 чекають на свою чергу до штучної нирки. По суті ці люди стоять у черзі за життям. Тож відкриття нашого центру важко переоцінити.  

До свята запрацює ще один довгоочікуваний у Кропивницькому медичний заклад – неврологічне відділення гострої судинної патології (інсультний центр відкрився 13 вересня – Ред.).

– Це прекрасний сучасний заклад. Фактично з нуля створений – його приміщення капітально відремонтували й перебудували, підготували функціонально, щоб якнайкраще приймати інсультних хворих. Також укомплектували центр надсучасною апаратурою. Це без перебільшення велике досягнення. Особливо якщо врахувати кількість кропивничан, що мають судинні патології, число яких, на превеликий жаль, збільшується. І, відповідно, зростає смертність. Якщо раніше цей показник становив 100 на рік, то зараз – вже 116-118. Тож це й вимагало створення судинного центру. Разом із тим ми потурбувалися про високий рівень фахової підготовки спеціалістів центру: ми укомплектували його висококласним штатом. Частина персоналу пройшла відповідну перепідготовку.  

Центр розташований на території міської лікарні №4 і є окремим закладом. До нього проклали окрему дорогу. Поруч із ним функціонує томографічний центр, що важливо: тепер пацієнтів-інсультників не треба транспортувати на томографічне обстеження в інше місце. До слова, пільговики тут отримуватимуть знижки на діагностику. 

Після тривалого капітального ремонту й технологічного переоснащення напередодні Дня міста відкрився й КЗ «Міський пологовий будинок з функціями перинатального центру ІІ рівня». Власне він і до цього працював (більш звична назва – пологовий будинок №1), але до його складу, як відомо, віднедавна увійшов пологовий будинок №2 ім. св. Анни. До того ж, у ньому відкриється перинатальний центр ІІ рівня, що й відображено у назві. Він, до речі, стане першим подібним закладом в області. 

– Дуже багато було розмов і домислів з приводу необхідності або непотрібності цього закладу і об’єднання двох будинків. Та відповідь на всі закиди одна: тепер породіллі матимуть можливість отримувати допомогу найвищої якості. Поява перинатального центру – окреме досягнення. Адже досі породіллі із патологіями могли обслуговуватися лише в обласному перинатальному центрі.

У пологовому працює більше п’ятиста осіб кваліфікованого персоналу. Він має сім пологових залів, один і з яких призначений для інфекційно хворих. Усі палати переведені у режим «мама-дитина». Загалом Андрій Райкович не без гордості упевнений – заклад надаватиме послуги європейського рівня.     

Усі три центри – прорив у охороні здоров’я обласного центру, оскільки раніше таких закладів у місті просто не існувало. Більш того, всі вони стали першими подібними закладами (в тому числі – відповідного рівня)  в області. 

11 вересня після капремонту відкрилося приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2»,  що по вулиці Жадова, 21. Колись жахливе «убите» приміщення стане приємним подарунком для жителів кількох спальних районів.

– Отож вводимо в експлуатацію чотири чудові об’єкти охорони здоров’я. Так, можна сказати, що такого місто ще не бачило. Але не хочу озиратися назад. Я прийшов працювати із поглядом у майбутнє. Працювати чесно, відкрито й ефективно використовувати бюджет. На мій погляд, є про що прозвітувати перед людьми.

Андрій Павлович також нагадав, що невдовзі, можливо, навіть на День міста, кропивничани побачать на вулицях 20 нових автобусів. Сучасних, економних, екологічних і великовмісних (більше 100 пасажирів). 

– Цим ми знову покращимо перевезення і зруйнуємо багаторічну монополію на ринку пасажироперевезень. Конкуренція буде жорсткішою, а отже і рівень обслуговування стане вищим.

Він зауважив, що вже розробили маршрути, якими курсуватиме нова техніка. Але вони можуть змінюватися залежно від побажань містян. Зрозуміло, що 20 автобусів не вирішать транспортні проблеми, тому вже зараз у планах міської влади згодом знову придбати певну кількість техніки.    

Ще один дуже важливий напрямок роботи міської влади – енергоефективність. Триває енергосанація навчальних і комунальних закладів. На думку міського голови, у надзвичайно критичному стані наразі перебуває система теплопостачання міста в цілому. Сьогодні керівництво міста всерйоз взялося за найпроблемніше теплогенеруюче підприємство – ТЕЦ. Головна його проблема – робота на дорогому газу. Вишукуються можливості його модернізувати, аби здешевити тепло і електроенергію, які воно виробляє. Відносно цього вже розпочалася робота із міжнародними фінансовими структурами.

– Вони ознайомилися із нашими проектами, вони їм сподобалися. Тож маємо можливість і серйозно працюємо, щоб наступного року її сповна використати. Мова, зокрема, йде про проекти теплосанації шкіл і дитсадків. Причому – охопити всі й одразу.    

За словами Андрія Райковича, за два роки міській владі (окремо дякує міській раді за підтримку) вдалося зробити більше від запланованого.

– І це також показник динамічного розвитку. Це нормально, так повинно бути! – вважає він.

Підтвердженням слів про ефективне й бережливе використання бюджету голова називає і власне святкування Дня міста. Наприклад, на фінальний гала-концерт із міської казни коштів не виділялося. На переконання посадовця, у такий непростий час кошти громади на дорогих артистів витрачати недоцільно.

– У нас не буде феєричних дорогих шоу. Але, водночас, люди отримають заряд позитиву. Якщо, звичайно, не знайдеться тих, хто вставлятиме палиці в колеса. Думаю, що громада в нас мудра і відсіє бруд від реальних справ на користь міста.    

Ігор Крушеницький,
фото прес-служби КМР