Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Президент ФК «Зірка» Максим Березкін: У будь-якому клубі повинен бути кістяк, який має досвід гри у різних лігах

Автор: Нова Газета

14-е місце «Зірки» на проміжному фініші – не той результат, на який розраховувало керівництво клубу, футболісти та вболівальники. Чому «Зірка» не виправдала очікувань і що треба зробити, щоб команда піднялася до вершин турнірної таблиці, а також про плани футбольного клубу на зимове міжсезоння розповів в інтерв’ю президент ФК «Зірка» Максим Березкін.

 

– Максиме Станіславовичу, перед тренерським штабом ви ставили завдання: вихід до Прем’єр-ліги. Зараз команда на 14-у місці і зрозуміло, що це завдання відкладається на наступний сезон. До того ж, ніколи в історії клубу не було і такого, що команда за півроку змінювала трьох наставників. Чому «Зірка» не грала так, як ви хотіли б?

‒ Певні висновки вже можна зробити, але аналіз ситуації, в яку ми потрапили, триває. У чому полягала основна наша помилка? Нам не вистачило фізики в певний момент часу. Якщо переглянути ігри, де «Зірка» виграла, зіграла внічию чи програла – ми мали тотальну перевагу над суперником в будь-якому матчі, якщо не брати перший поєдинок з алчевською «Сталлю», який ми проводили на виїзді. Решту ігор, за деякими винятками, «Зірка» грала у комбінаційний футбол. Статистика це підтверджувала: володіння м’ячем нашої команди складало понад 60% чи не в кожному матчі. Тобто у центральній зоні все було нормально. У певних моментах не вистачало фізичних кондицій, десь не вистачало бажання чи «фарту»: нападнику підставити голову, ногу, замкнути передачу та таки вирвати перемогу або уникнути поразки…

Що стосується роботи тренерського складу – тут більше грало роль рішення тренерів, а не керівництва клубу. Зокрема щодо Саміра Гасанова – це виключно його рішення. Вдаватися у подробиці його роботи я не буду. Я йому щиро дякую за ту роботу, яку він протягом двох років виконував у клубі. Із Анатолієм Бузніком такої конкретики не було, але, мабуть, це теж назрівало. Дійсно, мною було озвучено: якщо ситуація не зміниться і ми достойно не зіграємо з «Олександрією», на команду чекатимуть великі зміни. У кіровоградському дербі «Зірка» показала достойну гру і робота продовжилася далі. А вже після домашньої нічиєї з «Гірником» рішення визріло та було обопільним. Повторюю, жодних претензій один до одного ми не маємо.

‒    Довірити команду на останню гру перед міжсезонням Сергію Лавриненку було вашою ініціативою?

– Після відставки Гасанова виконувати обов’язки головного тренера почав Сергій Лавриненко. Сергій Дмитрович – не остання людина для клубу. Усі пам’ятають 90-ті роки, коли він виступав тоді ще за «Зірку НІБАС». Зараз він має безпосереднє відношення до футболу, тому рішення віддати кермо правління командою на останній матч у нинішньому році Лавриненку було логічним. Зараз він готує збори, що проходитиме команда в зимовий період. Тому, можливо, дещо неочікувано наше співробітництво з Сергієм Дмитровичем як керманичем клубу почалося із гри з «Полтавою».

– Повернімося до прес-конференції 20 жовтня, на якій було сказано, що Анатолій Бузнік іде з команди. Разом із ним клуб залишили п’ятеро гравців основи. Тоді ж ви оголосили, що клуб узяв курс на формування команди за рахунок місцевих футболістів, як колись у середині 90-х років. Наскільки вдасться витримати цей курс і чи вистачить команді потенціалу не просто закрити всі позиції вихованцями кіровоградського футболу, а й дати якісний результат?

–  На тій прес-конференції я однозначно дав зрозуміти, що команда рухатиметься наміченим раніше маршрутом, але в силу об’єктивних причин це відбулося швидше. Я погоджуюсь, що часта зміна тренерів ні до чого доброго не призводить. Але я вже казав, що тренерська ротація була не стільки бажанням керівництва чи мене як президента: всі ці рішення насправді назрівали. Що я маю на увазі під терміном «кіровоградизація» футбольного клубу «Зірка»? На сьогодні основний склад команди налічує 19 футболістів, з яких 10 – приїжджі, а 9 – кіровоградці, вихованці «Зірки», місцевих спортивних шкіл чи клубів. Я вважаю, це вже добрий показник, адже небагато команд ні в Перші лізі, ні тим більш у Прем’єр-лізі можуть похвалитися не просто українськими футболістами, а саме місцевими гравцями. Тим не менш, я не прихильник крайнощів, відтак, усі рішення приймаю зважено. Що хочу цим сказати? Кіровоградські футболісти в команді представлені переважно молоддю. У будь-якому клубі повинен бути кістяк, який має досвід  гри у різних лігах. Тому в жодному разі ми не кидатимемо нашу молодь під танк першолігових команд. Чим Перша ліга відрізняється від Прем’єр-ліги? Якістю боротьби та безкомпромісністю. Якщо у футбольній еліті гра більш технічна, швидкісна, футбол динамічніший, то Перша ліга відзначається безкомпромісною боротьбою. Іноді це жорсткі зіткнення, важкі травми. Для «Зірки» цей процес буде поступальним і з весни не буде такого, що на полі всі 11 гравців матимуть кіровоградську прописку. Ми вибудовуватимемо правильну як клубну, так і командну модель з точки зору розвитку молодих місцевих футболістів. У зимовий період ми повинні зміцнити кістяк із досвідчених футболістів, про який я веду мову. Уже неодноразово ми говорили про те, що підсилення потрібне практично по кожній лінії, але в першу чергу це центральний захисник, півзахисник оборонного плану. Чому саме ці дві позиції? Із креативом у центрі поля в нас усе добре, там є досвідчені брати Баранці, на яких і покладається ця відповідальність. Хочемо ще підсилитися нападаючим, але дещо іншого амплуа, ніж хлопці основи Чичиков і Акименко. Ось такі плани на міжсезоння.

– Як довго в команді затримається Сергій Лавриненко?

– Що стосується кредиту довіри до Сергія Лавриненка, то кожен спеціаліст, який приходив у «Зірку» за мого президентства на посаду головного тренера, мав достатньо великий карт-бланш, але в силу різних причин цим кредитом довіри практично ніхто не зміг скористатися. Для Лавриненка така ж ситуація зберігається. Йому, очевидно, буде дещо легше, ніж тому ж Бузніку, який прийняв команду і одразу ж тим складом завершував останні ігри минулого чемпіонату. У Сергія Дмитровича ситуація дещо простіша. У зимове міжсезоння в нього буде близько чотирьох місяців, щоб краще вивчити кожного футболіста, побачити його функціональну готовність. Він матиме можливість провести селекційну роботу, про яку я казав, і вже після цього виходити з міжсезоння на завершення чемпіонату сезону 2014-2015 років. Що стосується чуток про прихід когось іншого на посаду головного тренера, я з усією відповідальністю заявляю – інші кандидатури не розглядалися. Саме Лавриненко займатиметься «Зіркою» в якості головного тренера.

– Що чекає на команду зараз, які плани на навчально-тренувальні збори перед завершальною стадією чемпіонату?

– На жаль, той сумбур, що відбувся наприкінці осіннього періоду, позначився на процесі формування зборів. Анатолій Бузнік планував одну стратегію заходів на цей період. Очоливши команду, Самір Гасанов вносив свої корективи у ці графіки. Зараз Сергій Лавриненко корегує всі заплановані заходи на зимово-весняний період під свою стратегію підготовки. Зрозуміло одне: «Зірка» тренуватиметься якісно. Із середини грудня в Кіровограді відбуватиметься оглядовий збір для всіх місцевих футболістів, які потенційно можуть увійти в першу команду. Після цього ми розглянемо декілька варіантів, і найближчим часом затвердимо один. Це може бути поїздка до Полтави, де буде можливість пограти з командами нашого рівня. Є ймовірність проведення зборів в іншому місці чи країні, можливо, навіть у Туреччині. Далі – невеличка перерва та фінальні збори. Розглядаємо як варіант для місця зборів також комплекс в Ужгороді, в якому хлопці вже проводили збори влітку. Недарма там збирається багато сильних команд, а отже буде можливість проведення товариських ігор. Не виключаю, знову ж таки, виїзд за кордон.

Прес-служба ФК «Зірка»