Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

УКРАЇНСЬКИЙ СТУДЕНТ ІЗ КНТУ ЯРОСЛАВ БРИЧКА ПРО ТЕ, ЯК В АМЕРИЦІ РОЗКАЗУВАВ ПРО РОСІЮ

Володимир Кондрашов
Автор: Володимир Кондрашов

П’ятикурсник Кіровоградського Національного технічного університету Ярослав Бричка – один із п’ятьох українських студентів, які нещодавно взяли участь у 30-му міжнародному симпозіумі EPIIC від університету «Тафтс», IGL (Institute of Global Leadership), що відбувався у Медфорді, США.  Серед виступаючих на заході були народний депутат України Мустафа Найем, професор університету Loyola (Чикаго) Михаіл Ходорковський та багато інших відомих людей.

 

Після повернення в Україну Ярослав завітав до редакції «НГ» та поділився враженнями.

– Ярославе, ти – єдиний з Кіровоградщини потрапив на цей симпозіум. Як тобі це вдалося?

– Університет «Тафтс» вже тридцятий рік поспіль проводить. Виш відомий своїми дипломатами та орієнтацією на глобальні, міжнародні теми. Про програму мені розповіли в рідному КНТУ. Проводився конкурс: треба було написати есе, надіслати резюме, потім – інтерв’ю. Претендентів було багато, вибрали лише п’ятьох – двох з Одеси, двох із Києва і мене, з Кіровограда. Темою симпозіуму була «Росія в ХХІ-му столітті». Відповідно, кожна делегація готувала презентацію, опираючись на місцеві особливості цієї теми. У нашому випадку ми представляли точку зору України на місце Росії в ХХІ-му столітті: політичний аспект, гуманітарний, безпека, енергетика. Я розробляв тему енергетичної війни між Україною та Росією і ЄС. На жаль, довелося дуже багато скоротити, але, сподіваюся, люди нас почули.

– Яким був формат симпозіуму?

– Симпозіум відбувався з 25 лютого по 2 березня. Починали ми з культурної частини. Перед цим у нас був день, аби оглянути Бостон, а наступного уже безпосередньо розпочався симпозіум. Почався з культурного вечора, де було багато гостей – Юлія Марушевич, відомий режисер-кінематографіст Бен Мозес… Переважна більшість симпозіуму проводилася так: спочатку виступали експерти з якоїсь тематики. Потім до дискусії залучалася аудиторія. Я активно брав участь у дискусії, можна сказати, був голосом української делегації. Тут виступало багато експертів: генерал Золотарьов, Михаіл Ходорковський, Ілля Пономарьов, екс-посол США в СРСР, народний депутат і журналіст Мустафа Наєм – усіх і не перерахуєш… До того, як сюди приїхати, я думав, що це буде звичайна студентська конференція – не очікував, що буде стільки відомих людей, які зараз відіграють не останню роль у суспільстві.

‒ Не відчувалася напруженість у спілкуванні з представниками російської делегації?

‒ Я очікував «словесних воєн» з представниками Росії. Звісно, були «путіністи», але переважна більшість – нормальні люди, які якщо й не підтримують нашу точку зору, то поважають її.  Більшість з росіян розуміють нашу ситуацію, хоч і мають на це власний погляд. Мене здивувало, що, наприклад, представники Президентської академії мають більш ліберальну точку зору, ніж студенти МГІМО.

– Ти вперше брав участь у таких заходах?

– У міжнародних симпозіумах – так, у міжнародних програмах – ні. Це вже мій п’ятий візит у штати. До цього я брав участь в програмі обміну студентів, оплачену американським урядом.  Вона тривала один академічний рік.

‒ Розкажи детальніше про свою роботу на зустрічі

‒ Коли ми готували презентацію, орієнтувалися на регламент у 15 хвилин. Нам довелося добре «стискати» інформацію, яку ми умовно поділили на три періоди: після розпаду СРСР, після Помаранчевої революції та події Євромайдану. На жаль, у мене не вистачило часу підняти тему інтересів російських олігархів в західних країнах у контексті енергонезалежності України… Ми багато спілкувалися з гостями симпозіуму. Зрозуміло, що хтось підтримував нашу точку зору, хтось ставився нейтрально, а хтось узагалі вирішив змовчати. Для мене було честю представляти Україну на такому заході.

– Чим плануєш надалі займатися в житті?

– Я подав заявку на навчання в «Університет Нотрдаму», що у штаті Індіана, США. Дасть Бог, отримаю стипендію. У штатах стипендія трохи інакше працює. У них в найкращому випадку – це оплата навчання.  Тут я навчаюсь на спеціальності «Менеджмент», там хочу вивчати бізнес…

Фото зі сторінки Фейсбук Я.Брички