Із 1 січня численні розмови про сили територіальної оборони набули окресленого змісту – набрав чинності закон «Про основи національного спротиву», який визначає завдання і заходи з підготовки та ведення тероборони країни.
«Нова газета» регулярно привертає увагу до стану історичних пам’яток в області. У лютому ми розповідали про громадську ініціативу «Хранителі курганів». А нещодавно ми дізналися, що вкрай важливу для збереження давніх «могил» справу на Кіровоградщині вже понад сім років робить підприємство «Археолог». Наш кореспондент зустрівся з його керівником Валентином Собчуком (на фото), який професійно займається пам’яткоохоронною справою від 2010 року.
Восени Центральноукраїнському педагогічному університету виповнюється сто років. Без перебільшення тисячі мешканців Кропивницького та області можуть сказати, що це їхня альма-матер. Хтось тут вчився, інші працюють, треті мріють потрапити на той чи інший факультет. З нагоди ювілею нам вдалося поспілкуватися з людиною, котра очолює одну із базових кафедр в університеті – Валерієм Радулом, доктором педагогічних наук, професором, завідувачем кафедрою педагогіки та менеджменту освіти ЦДПУ.
Торік переможницею обласної літературної премії імені Євгена Маланюка у номінації «Проза» стала Інна Немирована родом із села Станкувате Вільшанського району. Відзнаку письменниця отримала за роман «Неспокій», що побачив світ 2019 року. Перші кроки на літературній ниві робила як поетеса, нині переважно пише прозу. «Неспокій» став її першою великою книгою. В інтерв’ю «Новій» письменниця розповідає про неї, себе та свою літературну кухню.
Учні кропивницької гімназії імені Т.Шевченка приєдналися до STEM-події, організованої американською космічною агенцією NASA – 26 січня астронавтка Шенон Вокер наживо прочитала дітям казку з міжнародної космічної станції, а учні мали змогу поставити запитання в чаті. Про те, як кропивницьким школярам вдалося приєднатися до цієї космічної в прямому розумінні цього слова події, розповіла ініціаторка, вчитель англійської мови Анна Дудіч.