«Щоб знайти справжній скарб, треба насамперед спілкуватися з людьми і слухати їх»

Коли Сергія Бученкова запитуєш, чи можна його називати «шукачем скарбів», він іронічно усміхається і називає своє хобі «копом», а себе і своїх друзів – «комрадами». Його захоплення – це пошук старовинних артефактів, які таїть у собі земля. За допомогою металошукача він знаходить монети, прикраси, інструменти та інші предмети. Від цього отримує моральне задоволення, а інколи – і гроші.

Детальніше...

«Піджак Гуляницького у нашому краєзнавчому музеї – це те саме, що мундир Захарченка»

Публічна лекція – не нова форма просвітництва  в Україні, але фактично вперше у новітній час використана у нашому місті. І ця форма, і особистість лектора – професор Володимир Панченко, добре знаний інтелектуал, громадський діяч, член об’єднання «1 грудня», – очевидно, стали причиною певного аншлагу.

Детальніше...

Терпіння вежі не безмежне

В Олександрії може зникнути старовинна вежа, розташована на території міської лікарні. Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» написав учитель і журналіст, лауреат обласної краєзнавчої премії імені Ястребова Валерій Жванко.

Детальніше...

Як на берегах Дніпра ламали хребет українському духові

Мова йде про нещодавно презентовану книгу  краєзнавців Івана Петренка та Олега Бабенка «Нове наше море. Сторінками історії Кременчуцького гідровузла». Не так давно історики, етнографи заговорили про страшний злочин, який скоїли під час його будівництва: затоплено близько 200 сіл та кілька міст.

Детальніше...

Отаман Нестеренко-Орел повернувся у рідне село

Цієї осені на приміщенні Червоновершської школи, що у Компаніївському  районі, відкрили меморіальну дошку селянському повстанцю Герасиму Нестеренку-Орлу, який народився у цьому селі.

Детальніше...

Loading...