Загадка «підпалювача» храму

Усі у нашій родині знали, що двоюрідний брат моєї мами  Леонід Григорович Ружин – священик. Але у священичому одязі я його ніколи не бачила, він приїздив до нас – веселий, смаглявий, без бороди, мабуть, ще тоді, коли був дияконом у одному з храмів селища Капітанівки Новомиргородського району.

Детальніше...

Розрубано гордіїв вузол брехні про минулу війну

Одна із найінтелектуальніших подій  останнього часу у нашому місті – презентація книги відомого історика-краєзнавця Івана Петренка «Обком утік…

Детальніше...

Юрій Митрофаненко: «Проти встановлення більшовицької влади в Єлисаветграді боролися усі – металурги Ельворті, купці і навіть дивізія авіапошти!»

Готове побачити світ нове видання повісті Юрія Яновського «Байгород» (видавництво «Імекс–ЛТД»). Окрім твору, пропеченого драматургією вестерну, читач знайде у ньому розгорнутий історичний коментар події, якою захоплюється молодий Яновський, думки літературознавців і ще дещо, без чого такого письменника не вивчали б у школі.

Детальніше...

ШТРАФНИКИ

Документальна новела

Детальніше...

Німецька окупація у нашому місті: погляд зсередини і через роки

Великий альбом «Кіровоград у роки окупації. Життя населення та окупантів. Документи і спогади», презентований у обласній науковій бібліотеці імені Д.Чижевського, вражає багато чим – і обсягом (480 великоформатних сторінок), і величезною кількістю фотографій та сканованих документів (більше 700), і досить незвично великою кількістю картографічного матеріалу (альбом можна назвати виданням з елементами атласу).

Детальніше...