У Кропивницькому презентували романи Миколи Смоленчука

Автор: Нова Газета

Презентація історичних романів  «Смутна доба» та «Білі бланкети» відомого українського прозаїка і літературознавця Миколи Смоленчука відбулася в обласній бібліотеці ім. Д. Чижевського.

 

Дилогію Миколи Смоленчука видано у рамках Державної програми «Українська книга» та до 90-річчя від дня народження автора. Ця подія має особливе значення, зважаючи, що за радянських часів автор зазнавав утисків від влади за своє прагнення донести до читачів правду про історію українського народу.

В основу романів «Смутна доба» та «Білі бланкети» покладені історичні події, що мали місце на території України наприкінці ХVІ – поч. ХVІІ ст. – у період протистояння Московського царства та Речі Посполитої.  У рамках обласної програми розвитку книговидання і книгорозповсюдження на 2016–2020 роки у 2017 році буде видана ще одна книга Миколи Смоленчука – «Степи полинові».

ДОВІДКА:

Микола Смоленчук народився у 1927 році в Бобринці. Підлітком зазнав жаху концтаборів (згодом про це написав у незавершеній трилогії, започаткованій автобіографічним романом «Сиве покоління»). Навчався у Бобринецькому с/г технікумі та на філологічному факультеті Кіровоградського педінституту, який закінчив у 1954 році. У 1963 році за рекомендацією Максима Рильського вступив до Спілки письменників України, протягом тривалого часу був єдиним її членом у тодішньому Кіровограді. Викладав у Кіровоградському та Луцькому (де завідував кафедрою української літератури) педінститутах. Кандидат філологічних наук, доцент. Вивчав творчість Марка Кропивницького, Івана Тобілевича, Володимира Винниченка.

У 1972 році був звинувачений у «буржуазному націоналізмі» та зазнав переслідування, у зв'язку з цим його надовго «вилучили» з активного громадського та літературного життя. Помер М. Смоленчук 12 січня 1993 року після тривалої хвороби.