Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Формуємо крону крассули

Автор: Євгенія Бербат

Класична форма «грошового дерева» – це саме деревце. Щоб товстянка розрослася пишною, по-перше, необхідно у горщик посадити один відросток. Якщо у горщику тісно посаджені декілька паростків, то виходить не дерево, а кущі, рослини ростуть довгими, тонкими, заважають один одному. Для того, щоб цього не сталося, необхідно формувати крону товстянки – прищипувати її.

 

Що означає «прищипувати»? Треба дочекатися, коли на гілці виростуть три або чотири пари листочків, і між останньою парою з’явиться нова брунька. Її і треба, не пошкодивши листя, вищипнути пальцями, нігтями або пінцетом. Через нетривалий час замість видаленої бруньки з’являться дві, а то й три нові – грошове дерево почало галузитися! Якщо з’являється тільки одна брунька (а це буває рідко), її треба знову вищипнути і повторити процедуру.

Чому три або чотири? Досвід численних експериментів показав, що це оптимальна кількість для красивої і пишної форми крони. Якщо залишити дві пари – новим гілочкам буде занадто тісно, якщо п’ять або більше – гілки будуть занадто витягнутими і тонкими.

Якщо гілка довга, відламувати або відрізати треба верхню частину. Місце зламу або відрізу можна присипати товченим активованим вугіллям або меленою корицею. 

Формувати і бажано починати робити це тоді, коли дерево зовсім маленьке. Можна зробити це і пізніше. Навіть якщо воно вже велике, можна вкоротити гілки, але, на жаль, на місці відщипування залишаться пеньки, тому краще взятися за формування рослини, коли вона ще молода і видаляти тільки верхні листочки там, де, на ваш погляд, дерево повинне галузитися.

Чи треба формувати стовбур грошового дерева? Нижнє листя, яке відростає зі стовбура, який здерев’янів, обривати не треба. Це листя квітці поки що потрібне, а з часом обпаде саме.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА