Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Небезпечні та шкідливі домашні рослини

Автор: Нова Газета

Деякі рослини, що продаються у квіткових магазинах, узагалі не розраховані для житла. А з деякими просто необхідно дотримуватися обережності.

 

Наприклад, монстера – екзотична і надзвичайно популярна кімнатна рослина з широким прорізним листям – буває надзвичайно небезпечною. Якщо сік монстери потрапить в очі, відбудеться опік кон’юнктиви, на якийсь час монстера може вас навіть позбавити зору. Не потрібно обривати листя монстери незахищеними руками – можна одержати опік шкіри із почервонінням і пухирями.

Сильні опіки при потраплянні на руки викликає й сік дифенбахії: цю декоративну кімнатну рослину із плямистим листям часто дарують друзям на свята, не знаючи, що при необережному поводженні з нею також можна завдати шкоди здоров’ю.

Небезпечний і сік бровалії красивої: при потраплянні на шкіру він викликає інтоксикацію усього організму.

Навіть такий «безвинний» на вигляд фікус викликає опіки й алергійні реакції, якщо сік його листя випадково потрапить на шкіру.

Без рукавичок не рекомендується доглядати й за красунею азалією, друге ім’я якої рододендрон. Сік цієї рослини отруйний. Якщо маленька дитина із цікавості випадково відламає і погризе або проковтне листочок азалії, у неї почнеться сильна блювота зі сльозотечею та виділенням з носа.

До числа небезпечних домашніх «зелених монстрів» належить і розкішна гортензія. Доторкатися до неї можна, але також потрібно уникати потрапляння листя усередину організму. Про отруєння соком гортензії свідчать підвищене потовиділення, біль у шлунку, свербіж, нудота, слабкість у м’язах.

Аналогічну реакцію викликає й необережне поводження з листям або кореневищами клівії. До речі, її сік має ще й паралітичну дію.

Надзвичайно небезпечний і сік молочаю, що виступає з його ушкоджених частин: потрапивши в очі, він викликає серйозне запалення кон’юнктиви і тимчасову сліпоту. А якщо отрута молочаю проникне в організм через рот, з’являються не тільки блювота й діарея, але й судоми з маренням, порушенням кровообігу й запамороченням.

Олеандр також не додасть здоров’я, перебуваючи довго у вашій квартирі. Його аромат може викликати безсоння, слабкість і запаморочення. А потрапивши усередину, викличе синдроми сильного отруєння, аж до летального результату.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА