Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Духовка – як нова

Автор: Нова Газета

Хтось користується духовкою щодня, хтось – зрідка, однак, більше чи менше, на внутрішніх стінках з’являються жир, нагар, кіптява. А це позначається на смаку страви чи випічки. Як же дати раду заміннику домашньої печі?

 

Певна річ, існують спеціальні мийні засоби. Вони недешеві. Нагадаємо лише, що яким би розрекламованим засобом ви не користувалися (їх вибір досить широкий у будь-якому господарчому магазині чи маркеті), слід обов’язково надіти рукавички, а потім ретельно вимити духовку від залишків розчину.

Та можна зайве не витрачатись і скористатися доступними народними методами.

На першому місці – абразивна мочалка. Єдиний недолік – після неї з’являються подряпини. Щоб слідів було менше, треба дещо розмочити жир на поверхні, скориставшись одним із названих нижче засобів.

На стінки духовки наносять трохи зволожену соду. Залишають на годину, затим м’якою ганчіркою видаляють жир та кіптяву.

Змочують оцтом поверхню, залишають на три години, потім змивають.

А можна згадати шкільні уроки хімії. Спочатку оцтом змочити поверхню духової шафи, потім нанести соду. Після закінчення реакції кіптява легко знімається.

Щоб очистити духовку з допомогою господарського мила, слід у двох літрах води розчинити третину наструганого бруска. Шафу нагрівають до температури 110°С й на півгодини ставлять миску з мильним розчином, потім м’якою губкою видаляють бруд.

Прислужиться й лимонна кислота. Її розчином миють духову шафу або наливають його на деко, нагрівають духовку до 100°С і залишають на півгодини. Після такої процедури бруд легко знімається м’якою губкою.

Очищення сіллю. Густий розчин наносять на поверхню і нагрівають. Коли сіль потемніє, її час прибирати.

Позбутися жиру можна також за допомогою розпушувача для тіста. Стінки шафи змочують і наносять розпушувач. Знімають жир губкою через кілька годин.

Якщо ж духовка сильно забруднена, слід змішати чайну ложку лимонної кислоти, 50 грамів оцту і 4 ложки харчової соди. Перед чищенням духовку потрібно нагріти.

Та найраціональніше користуватися духовкою акуратно, пам’ятаючи щоразу, що з її миттям матимете клопіт.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА