Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

ЗЕЛЕНЬ взимку

Автор: Нова Газета

Час подумати про забезпечення своєї родини свіжою зеленню взимку.

 

Посадку цибулин і коренеплодів проводять у ящики, горщики чи ґрунт теплиці кілька разів із інтервалом два тижні.

Цибуля. Це чудовий постачальник вітамінів. Цибулини висаджують у ящик мостовим способом: розкладають денцем донизу, не вдавлюючи у ґрунт чи ґрунтосуміш і не засипаючи зверху ґрунтом.

Перший тиждень після садіння ящик із цибулею можна тримати у слабоосвітлюваному приміщенні за температури +16...20°С. Коли зелень підніметься на 5 см, ємність переносять на світло. Поливають рясно у міру підсихання ґрунту.

Ще більше різної зелені можна отримати при вигонці коренеплодів. Це коренева селера і петрушка, салатний цикорій, спаржа, ревінь, столові буряки, щавель, багаторічна цибуля.

Деякі овочі – петрушка, селера – мають пройти стадію спокою. Для цього їх треба тримати на ділянці якомога довше перед тим, як пересаджувати в підготовлену тару.

А буряки повинні полежати в погребі приблизно до грудня, щоб вигонка їх була успішною.

На коренеплодах зрізають листя (у селери та ревеню залишають черешки завдовжки 3-4 см). Якщо кореневища спаржі й ревеню дуже великі, то їх ділять на кілька частин.

Для петрушки, любистку, селери беруть ємності завглибшки не менше 20 см – корені мають розміщуватися вільно. Належну увагу слід приділити облаштуванню дренажу, щоб не траплялося застою води після поливання.

Кореневища садять близько одне до одного. Головки повинні розміщуватися вище поверхні ґрунту на півсантиметра. Після засипання субстрату рослини присипають товченим вугіллям, а ґрунт – сухим піском.

Перші два тижні насадження тримають у темному місці або прикривають від денного світла щільним папером. Бажана температура повітря в цей період 12...16°С.

Після появи молодих бруньок укриття знімають або переставляють ящики у світле і тепле (18...20°С) місце. Надалі рослини потребують регулярних поливу та обприскування. Інакше в кімнатних умовах листя швидко в’яне.

Зрізають зелень у міру відростання за потребою. Після остаточного зрізування «город» слід підживити настоєм курячого посліду: півлітра добрив на 5 л води, для поливу беруть склянку настою на відро води.

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА