Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Стіни не мокрітимуть, вікна не пітнітимуть

Автор: Нова Газета

Із настанням холодів приходять нові клопоти. Стіни в оселі починають мокріти, вікна – пітніти, а в сильні морози шибки замерзають.

 

Головна причина появи вологи на стінах – недостатня ізоляція, а то й відсутність її від фундаменту, тобто недолік ще з часів спорудження будинку. Ось чому, будуючи житло чи господарські приміщення з будь-якого матеріалу, треба подбати про горизонтальну гідроізоляцію. На фундамент уздовж усієї верхньої кладки слід прокласти руберойд або інший водонепроникний матеріал чи промастити бітумом. У підполі обов’язково роблять отвори для вентиляції. Підлогу слід настилати на висоті 30 см. Під неї засипають суху глину, змішану з гравієм та вапном, додають трохи цементного чи вапняного розчину і трамбують. Рекомендується також двічі побілити підвальне приміщення свіжогашеним вапном (2,5-3 кг на відро води з додаванням 100 г мідного купоросу).

Вологість у приміщенні може спричинити затоплення підвалу ґрунтовими водами, дефекти покрівлі чи верхнього перекриття, відсутність відводу дощової води, що стікає з даху.

Щоб позбутися вогкості стін, їхню нижню частину зовні слід оштукатурити цементним розчином та зробити відведення дощової води подалі від фундаменту. Навколо будівлі потрібна бетонована відмостка, щоб дощова й снігова вода не потрапляла у ґрунт біля фундаменту.

Для зниження високої вологості в приміщенні чи підвалі стане в пригоді порошок хлористого кальцію (близько
500 г), який насипають у ємності і ставлять у найвогкіших місцях. З цією ж метою можна використати й негашене вапно.

Для підтримання нормальної вологості повітря приміщення треба добре провітрювати, відкриваючи кватирку по півгодини не менш як тричі на день. Якщо в будинку пічне опалення, провітрювання бажано робити тоді, коли топиться піч. Улітку за жаркої погоди рекомендується вікна тримати якомога довше відчиненими. Випрану білизну намагайтеся сушити не в будинку, а надворі.

Підвищена вологість повітря у приміщенні дає про себе знати не тільки на стелі та стінах, а й на вікнах. Вони постійно пітніють, а за високої концентрації вологи конденсують воду і заливають підвіконня. Щоб крізь вікна не втрачалось тепло, їх потрібно втеплити на зиму, але так, щоб збереглась вентиляція повітря.

Аби скло у вікнах не пітніло і було прозорим, його натирають із внутрішнього боку сумішшю гліцерину та 62-градусного спирту (одна вагова частина гліцерину і 10 частин спирту). Можна застосувати лише гліцерин, тоді скло слід натерти з обох боків. Ефективним засобом проти «плачу» віконного скла є й така суміш: 3 частини гліцерину, 1 частина скипидару і 5 частин рідкого прозорого мила. Цю суміш наносять на скло, а потім протирають його фланелевою ганчіркою.

Якщо шибки вікон усе-таки замерзли, то, щоб звільнити їх від льоду, помийте міцним розчином солі.

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА