Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Щоб персні виблискували камінням

Автор: Нова Газета

Навесні ви дістаєте свої прикраси, аби засяяти у всій красі, і раптом бачите, що вони потьмяніли… Виявляється, чистити ювелірні вироби – це ціла наука!

 

Виконуючи домашню й будь-яку іншу фізичну роботу, персні рекомендують знімати, інакше на них можуть з’явитися подряпини і вони втратять блиск, а на руці утвориться набряк.

Вироби з бірюзою не повинні торкатися мила. Тому у них категорично не можна мити посуд! Бірюза реагує на жири і з часом зеленіє.

У перснях найбільше пороху збирається під каменем. Накрутіть на сірник шматочок вати, змочіть в одеколоні чи гліцерині (можна суміш магнезії і нашатирю) й обережно почистіть камінь і його оправу зверху та знизу. Потім фланеллю чи шматочком замші відполіруйте перстень. Оправу каменя в жодному разі не варто чистити гострими предметами – так легко його пошкодити. Можна просто помити золоту річ у воді з нашатирним спиртом (шість крапель на склянку води). Золоті речі добре потримати і в підсолодженій воді.

Позолочені метали можна почистити сіллю, розчиненою в лимонному соці, сполоснути в теплій воді, відполірувати м’якою ганчіркою, обсипаною борошном.

Намисто з коралів потрібно вимити в мильній воді, витерти, а потім відполірувати м’якою ганчіркою, змоченою в олії.

Бурштин і слонову кістку спробуйте вимити в теплій мильній воді. Зарадить янтарю м’яка ганчірочка, змочена у воді з додаванням мила і нашатирю, після такого чищення сполоснути і насухо витерти.

Якщо слонова кістка пожовтіла чи вкрилася плямами, покладіть виріб на 10 хвилин у слабкий розчин хлорного вапна, потім обережно протріть ганчіркою.

Вироби з міді почистіть сумішшю крейди і нашатирю або сумішшю оцту і чайної ложки солі. Прополощіть, витріть. Іноді буває достатньо натерти їх до блиску сухою ватою.

Прикраси зі скла вимийте у розчині прального порошку, потім у чистій воді й висушіть м’яким рушником. Велике намисто мийте зі щіткою. Нанизане на нитку чи гумку краще мити без мила, щоб потім не розсипалося. Пластмасові браслети, сережки, персні опустіть у воду без прального порошку і мила. Якщо намисто дуже забруднилося, розсипте його, промийте, висушіть і знову нанижіть.

Дерев’яну біжутерію тільки протирають фланеллю. Ніколи не торкайтеся її жирними руками і не одягайте на шию, якщо на неї нанесли крем: залишаться масні плями.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА