Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Захищаємося від… електропомічників

Автор: Євгенія Бербат

Нашому життю й здоров’ю загрожують не тільки різні нещастя та незадовільний стан довкілля. Ризик чатує на сучасну людину навіть у власній домівці: від телевізора, холодильника, фена, комп’ютера, кондиціонера, обігрівача та інших електроприладів. Так, вони допомагають нам у комфорті та побуті, але при цьому й свої шкідливі електромагнітні поля випромінюють.

 

Холодильник. Найнебезпечнішими вважаються холодильники, оснащені системою No frost — від них виходять електромагнітні випромінювання в радіусі до 1,5 м. І стіни цьому випромінюванню не перешкоджають. Тому щоб холодильник не перетворився на систематичного шкідника, потрібно, по-перше, не перебувати довго біля нього, а по-друге, не розташовувати ліжко, а тим більше його узголів’я, таким чином, щоб навіть через стіну знаходився холодильник. Тобто жодного постійного сусідства!

Мікрохвильова піч. Якщо корпус печі не пошкоджений, то в принципі він досить надійно захищає від електромагнітного випромінювання. Нічого страшного немає і в продуктах, приготовлених у такій печі — мікрохвилі, підвищуючи частоту коливань частинок речовини (продукту), усього лише підвищують його температуру. Скажімо так, працююча піч не шкідливіша від завжди працюючого холодильника — просто тримайтеся від неї на відстані 1,5 м, коли вона увімкнена, .

Електрична піч. Під час приготування їжі намагайтеся перебувати від неї на відстані не менш ніж 30 см. У жодному разі не притискайтеся до неї!

Пральна машина. Ступінь «шкідництва» при увімкненому режимі приблизно як у постійно працюючого холодильника. Найкращий спосіб захисту: розмістіть вашу незамінну помічницю у ванній кімнаті, а поки вона трудиться, перучи білизну, не провідуйте її надто часто.

Телевізор. Оскільки не дивитися його більшість з нас не може, то купуючи і встановлюючи телевізор, потрібно враховувати три головних правила:

- чим сучасніша модель, тим вона безпечніша;

- намагайтеся встановлювати його на відстані не менш ніж 1,5 м від очей;

- перш ніж вибирати місце для ліжка (особливо узголів’я), поцікавтеся у сусідів, де стоїть їхній телевізор — пам’ятаємо, що стіни (навіть несучі) не захищають від електромагнітних хвиль.

Комп’ютер. Сьогодні він є практично в кожному будинку, і, як правило, діти сидять за ним частіше, ніж батьки. Між тим, він має відразу два джерела випромінювання: монітор і системний блок. Тому варто дотримуватися таких основних правил: комп’ютер краще встановити в кутку кімнати — це знизить вплив із задньої поверхні монітора, системний блок встановіть якнайдалі; відстань від очей до монітора повинна бути не менше 70 см; при роботі за комп’ютером слід робити щогодинну перерву на 15 хвилин; частіше провітрюйте приміщення, де встановлено комп’ютер; заведіть комп’ютеру друзів — живі рослини частково нівелюють шкоду ЕМП; купуйте сучасні моделі — вони безпечніші; відмовтеся від звички перебувати за комп’ютером у нічний час: для очей шкідливе світло, що йде від нього; крім того, такі «посиденьки» негативно впливають на нервову систему і можуть спровокувати безсоння.

Мобільні телефони. Вони хоч і низькочастотні, але в момент розмови знаходяться в безпосередній близькості від головного мозку, тобто не виключено, що електромагнітні поля від мобільника, у разі їхньої тривалої дії, впливають на продукування мелатоніну — гормону, що відповідає за регулювання різних біоритмів.

Фен. Один із найшкідливіших електроприладів, що створює ЕМП, яке в десятки разів перевищує норму. Виконуючи свою безпосередню функцію, фен знаходиться в небезпечній близькості до голови. Намагайтеся нечасто його використовувати – волосся від цього стане тільки здоровішим.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА