Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Сонцем і сіллю по пиловому десанту

Автор: Євгенія Бербат

Як не дивно, особливо бувають запиленими житла в сім’ях, де дітей всіляко прагнуть розвивати – водять у художню школу, записують у найрізноманітніші гуртки. У таких будинках усі полиці заставлені дитячими виробами, в кутках – мольберти і рулони ватману, на столах – милі дрібнички: пензлики, миски, фарби, гілочки, шишки, жолуді... Якщо немає бабусі, яка старанно усе це прибирає, миє і протирає, дуже швидко в будинку запанує справжнісінька засміченість, оскільки мамі на щоденне прибирання елементарно не вистачає часу – її сили кинуті на формування різнобічної цікавої особистості.

 

Але коли у дитини виявляється астматичний синдром, їй не те що в гуртки ходити, стає важко просто навчатися у школі! Викликають алергію і мікроскопічні істоти – кліщі сапрофіти, які живуть у пилі.

Кліщі не небезпечні самі по собі: найсильніший алерген – їх екскременти. Кожна крихітна особина виділяє близько 20 частинок «відходів» на добу, тож в одному грамі домашнього пилу їх набирається до 70 мільйонів. Старі подушки на 25% складаються з пилу, сапрофітів і продуктів їхньої життєдіяльності. Вражає, чи не так?

Боротися з ними допоможе любов до чистоти:

- Не рідше, ніж раз на 5 років без жалю замінюйте пір’яні подушки на нові. Як би їх не провітрювали, як би не вибивали, кліщі до цього терміну міцно оселяються у м’якій затишній глибині.

- Раз на місяць мийте підлогу 20-процентним розчином кухонної солі – звичайне вологе прибирання лише видаляє частину мікроскопічних істот, але не вбиває їх.

- Щомісячно влаштовуйте «санобробку» домашнього взуття. Допоможе звичайна оцтова есенція: декілька крапель влийте в поліетиленовий пакет, складіть туди капці, щільно зав’яжіть і залиште на ніч. Адже саме на них кліщі подорожують із кімнати в кімнату, і з квартири в квартиру.

- Не допускайте підвищеної вологості у ванній, інакше в затишних куточках «розцвітуть» химерні плісняві гриби і повітря насититься їх алергенними спорами.

- Провітрюйте будинок.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА