Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Квіти люблять подарунки

Автор: Євгенія Бербат

Проблема: листя філаки покрилося коричневими плямами, які з часом жовтіють. Із нижнього боку листові пластинки мають вигляд здорових. На дотик – пружні. Нові листочки  плям не мають. Така ж проблема і з шефлерою.

 

Коричневі, а тим більше знебарвлені блідо-жовті плями на листі фіалки свідчать про те, що сенполія стоїть на протязі або страждає від різких перепадів денних і нічних температур, внаслідок чого утворюється конденсат і на нього потрапляють сонячні промені. Не всі сорти однаково реагують на такі перепади: в одних плями з’являються, в інших ні. Як правило, сильніше страждають сенполії зі світлим забарвленням листя і квіток.

Виправити ситуацію просто. Видаліть пошкоджене листя і пересадіть розетку в новий горщик у свіжий ґрунт. Стовбурець, що оголився, заглибте до нижнього листя. Якщо він виявиться занадто довгим, не збільшуйте горщик, краще вкоротіть стовбурець. Після пересадки поставте сенполію у прозорий пакет на кілька тижнів і стежте, щоб на парничок не потрапляло яскраве сонце. У майбутньому оберігайте рослини від протягів і різких перепадів температур.

При вирощуванні шефлери можливі три причини появи плям і опадання листя: нерегулярне зволоження, перезволоження і брак світла. Поставте горщик із шефлерою у найсвітліше місце і поливайте дуже акуратно. Кожен наступний полив проводьте після підсихання верхнього шару ґрунту, але не перезволожуйте усю грудку. Якщо боїтеся, що взимку на вікні прохолодно, утепліть горщик ізолюючою підкладкою і кашпо, але не прибирайте рослину з вікна.

 

Традесканцію об’їдає кішка. Чому?

 

У зелені традесканції міститься багато поживних, лікарських речовин і вітамінів, тому листя рослини корисне не лише черепашкам, а і пташкам, хом’якам. Їдять їх і деякі кішки. 

Якщо горщик із традесканцією поставити на скло, що лежить на акваріумі, стебла рослини опустяться у воду, і їх із задоволенням об’їдатимуть рибки. 

Корисна традесканція і людям, оскільки вона очищає повітря в приміщенні, зволожує його, нейтралізує електромагнітне випромінювання. 

У людей, які знаходяться в одній кімнаті з традесканцією, знімається стрес, поліпшується дихання і зір, помітно підвищується настрій, з’являється відчуття гармонії з навколишнім світом і бажання радіти життю.

А деякі домашні улюбленці примудряються прогнати погані думки і розвіяти страхи. Наприклад, науково доведено, що аромат жасмину допомагає впоратися з депресією. Поліпшують настрій м’ята, розмарин, лаванда, цитрусові, лавр. Усі вони також очищають повітря від бактерій і вірусів.

Деякі вчені стверджують, що рослини краще ростуть, цвітуть і мають гарний вигляд, якщо давати їм власні імена і, підходячи звертатися до них на ім’я. Небайдужі вони і до подарунків. Так рослину може порадувати яскрава легка стрічечка, цікава монета, намистинка, камінчик. Надихає їх і красива ємкість із водою, що стоїть поряд. І найдивніше, якщо рослині подарувати дрібничку, а потім забрати її, вона засмутиться.

Рослина реагує і на настрій господаря: якщо він часто сумує, то і рослина відчуватиме стрес і погано ростиме, якщо господар веселий, то і рослина виглядає чудово.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА