Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Кімнатні квіти в лютому

Автор: Євгенія Бербат

Зима щорічно вносить свої корективи в життя природи – це процес закономірний і загальновідомий.

 

Не виняток і кімнатні рослини – у зимові місяці режим догляду за ними кардинально змінюється. І якщо не враховувати деякі нюанси, можна втратити особливо ніжних представників домашньої флори.Лютий для кімнатних рослин – це вже початок переходу від зимового відпочинку до весняної вегетації. Дні довшають, сонечка більшає, уже не потрібне додаткове досвічування. За такого режиму тіньовитривалі рослини здатні давати цілком здоровий приріст нових пагонів, але світлолюбні поки ще витягуються. Не завадить на вікнах зробити невелике притінення з тюлю, тому що лютневе сонце здатне залишити опіки на ніжному листі чутливих рослин (наприклад, фіалок). Для цього можна використати смужку дрібного тюлю шириною близько 40 см, прикріпити до рами англійськими шпильками. Якщо у вас пластикові вікна – їх не проколеш, тому між склом і горщиками можна поставити аркуші білого паперу або прикріпити їх скотчем безпосередньо до скла.

У лютому ще квітують цикламени, примули, починають квітувати клівії та гіпеаструми, вигонкові цибулькові. Проростають глоксинії, бульбові бегонії, ахіменеси. Горщики з ними виставляють на світле місце і починають поливати. Збільшують полив й інших рослин, що пішли в ріст.

Пам’ятаємо: поливати треба тільки теплою водою! За винятком видів, яким за агротехнікою прописана прохолодна (18-20°С) – цикламени, азалії і т. п. Як і в січні, необхідно обприскувати рослини кип’яченою водою й усіляко підвищувати вологість повітря в приміщенні, ретельно перевіряти листя на наявність шкідників.

Не забуваємо ще ретельніше стежити за сукулентами, що пробуджуються, і особливо за кактусами – зараз імовірність появи бутонів зростає з кожним днем. Значить, їхніх власників потрібно вчасно переставити із зимівника в тепло на світле місце та трохи полити теплою водою.

Рослини обов’язково регулярно треба обстежувати з лупою, тому що в зимовий період на них часто з’являється червоний кліщик: як тільки помітили на тлі зеленого епідермісу яскраві руді цятки, що рухаються, – негайно вживайте кардинальних заходів! Фітоверм, Актелік і тому подібні препарати допоможуть урятувати вихованців.

Особливу обережність варто проявляти при провітрюванні приміщень – навіть у сонячні дні лютневе повітря ще досить морозне і може нашкодити квітам. Забирайте їх на цей час подалі від відчиненого вікна або ретельно прикривайте цупким папером. При цьому майте на увазі, що якщо провітрювання буде тривалим, а ґрунт у горщиках у цей момент вологим, то тут краще відставити горщики подалі від джерела холодного повітря. Адже переохолодження вологої земляної грудки призводить до неминучого пригнічення рослини, листя в’яне, корені припиняють постачати воду стеблам, і квітка може загинути.

У лютому вже можна починати обрізувати і формувати крони великих і деревоподібних кімнатних рослин, зайнятися пересаджуванням і живцюванням, починати сіяти насіння кімнатних квітів – світловий день швидко збільшується, малята ростимуть міцними, і досвічування не потрібне.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА