Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Строкатий візерунок на листі

Автор: Євгенія Бербат

Винятково витривала сансев’єрія знову повертається в моду. Одна з найкращих рослин для прикраси інтер’єрів не тільки приватних будинків, а й офісів заслужила загальне визнання скромністю вимог і високою витривалістю.

 

Найпоширенішою проблемою у вирощуванні сансев’єрій є часткова або повна втрата характерного візерунка на листі. Навіть, здавалося б, зовсім здорові квіти можуть раптово випустити «чисте листя» або змінити характерний візерунок, яким можна любуватися на іншому листі. Справа в тому, що невибагливість сансев’єр ніяк не пов’язана з декоративними характеристиками забарвлення: щоб сортові особливості рослини зберігалися, сансев’єрії знадобляться умови вирощування, що не виходять за рамки комфортних для рослини діапазонів «правильної» пігментації. Там, де краса кожного листка – не найважливіша риса рослини, сансев’єрії дійсно можна виростити дуже легко. Але якщо ви хочете, щоб вони стали головною прикрасою інтер’єру, доведеться приділити цій культурі чимало уваги.

Для того, щоб любуватися строкатими візерунками та лініями на листі сансев’єрії, необхідно забезпечити рослині набагато суворіші умови вирощування, ніж для тих рослин, забарвлення листя яких значення не має. І в першу чергу це стосується кількості світла: строкаті сансев’єрії більш світлозалежні, ніж зеленолисті. Вони мають знаходитися в умовах, не темніших від розсіяної середньої півтіні.

Зверніть увагу й на інші параметри. Для строкатих рослин потрібно обов’язково суворо підбирати ємкості, віддаючи перевагу оптимально відповідним особливостям росту кореневища низьким, але широким горщикам. Субстрат, який ви використовуєте для висаджування квітки, також має бути ретельно підібраним: легкі, сипкі ґрунтосуміші з піском, наприклад, спеціальні суміші для кактусів, що забезпечують оптимальний режим зволоження та здоров’я кореневої системи – головна запорука того, що й листя, яке буде активно наростати, зберігатиме свою красу та декоративні особливості.

Строкате листя на сансев’єріях утворюється тільки за умови достатнього запасу у ґрунті не тільки основних елементів, а й мікродобрив. Підживлення для рослини вносять практично цілий рік, за винятком зимових місяців, 1 раз на місяць, використовуючи при поливі стандартну дозу добрив для сукулентів і кактусів. Саме в таких добривах міститься оптимальне для строкатих сансев’єр співвідношення мікроелементів.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА