Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Весна і квіти

Автор: Євгенія Бербат

Весна прийшла. Здається, цілу вічність ми її чекали. І хоча морози ще не відступають, сонце вже радує нас своїми теплими і ніжними променями. І не лише ми раді приходу весни, наші кімнатні рослини теж почали реагувати на світловий день, що збільшився, і теплі промені, що пробиваються крізь шибку. А значить, настав час зайнятися нашими зеленими улюбленцями, допомогти вийти їм зі стану спокою, привести в порядок, щоб вони встигли як слід укорінитися і набратися сил до настання наступного періоду спокою.

 

У березні зверніть увагу на небезпеку ушкодження кімнатних рослин весняним сонцем. Кут падіння сонячних променів у цей час такий, що вони можуть пошкодити рослини, які стоять навіть у глибині кімнати. А вже на підвіконні, над батареєю центрального опалювання, температура може бути просто небезпечною для життя рослин. Особливо чутливі до цього молоді пагінці. Тому їх краще тимчасово перенести в затінене місце.

Якщо на вікнах є квіти, які після зимівлі мають непривабливий вигляд, то не поспішайте з ними розлучатися. Видаліть у них сухе листя, розпушіть ґрунт, підживіть слабким розчином повного мінерального добрива, поставте на світле місце і уважно стежте за ними.

Початок весни – найвідповідніший час для формувального обрізування квітів. Проведене після початку активного росту рослин, воно стимулює розвиток значної кількості нових пагонів. Потрібно лише забезпечити достатнє освітлення і запас поживних речовин у ґрунті. Якщо за зиму на рослині з’явилися тонкі, витягнуті і слабкі гілочки – відрізайте їх.

Також підлягають обрізуванню «жируючі» пагони. Вони розвиваються не на всіх рослинах, до відрощування «жировиків» схильні кущуваті рослини (лимони та інші цитрусові, а також мирти, фікуси, бугенвілії і тому подібне).

«Жируючі» гілки відрізняються від інших: вони товсті, прямі, у низки рослин на них бувають колючки (лимони, бугенвілії). Такі пагони зазвичай відбирають у рослини багато сил, вони неохоче галузяться, не цвітуть, псують зовнішній вигляд. Їх краще відразу відрізати.

Деякі кімнатні рослини, особливо трав’янисті, часто за зиму «лисіють», втрачають листя і мають недекоративний вигляд. Такі пагони теж краще обрізати, залишивши 4-6 вузлів (бруньок). Через деякий час ці бруньки оживуть, і гілка, що облисіла, перетвориться на густу.

Іноді на пагінці прокидається лише одна, верхня брунька. Якщо вам треба, щоб їх було більше, обірвіть цю бруньку. Після цього через деякий час пробудяться бруньки, розташовані нижче. Отже, у ваших силах добитися саме галуження, а не простого відтворення пагона.

Саме час обрізувати навесні і рослини-ліани (пасифлору, плющі, сциндапсуси і тому подібне). Пасифлору обрізають досить жорстоко, залишаючи всього 6-8 вузлів на кожній гілочці – вона дуже добре реагує на обрізування і незабаром у вас буде омолоджена красива рослина.

Плющі і сциндапсуси часто випускають всього однин пагінець замість обрізаного, тому має сенс обрізувати саме голі гілочки. Оскільки сильного галуження від них добитися складно, оголені пагони можна обрізувати майже повністю, залишивши всього кілька вузлів (бруньок).

До обрізування рослин, які радують нас своїми квітами, потрібно підходити індивідуально. Річ у тому, що частина з них цвіте тільки на повністю визрілих пагонах, що сформувалися ще минулого року. Видалення їх призведе до появи нових гілок, але цвітіння не буде або час його пересунеться. У першу чергу це стосується олеандра, гібіскуса, багатьох сортів троянд, пеларгонії королівської. Ці рослини краще обрізувати влітку, відразу після цвітіння.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА