Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Чому сохнуть кінчики листя?

Автор: Євгенія Бербат

Коричневі сухі кінчики на листі можуть утворитися через хімікати у водопровідній воді, заливання або пересушування земляної грудки, шкідників, сухе повітря або надмірне внесення добрив.

 

Поливи водопровідною водою. Найпоширеніша причина засихання кінчиків у рослин - поливи водопровідною водою, в якій містяться хлор і фтор. Ці хімікати можуть підніматися з коренів в листя, викликаючи опіки.

Найуразливіші рослини: кордиліна, хлорофітум, спатифіллум.

Рішення: заповнюйте місткість водопровідною водою і відстоюйте протягом доби, щоб хімікати за цей час випарувалися.

Заливи або пересушування земляної грудки. Коричневі кінчики листя можуть свідчити також про те, що рослина отримує надто багато або дуже мало води. Надмірний полив викликає загнивання коренів, яке переходить в загнивання листя. Пересушування земляної грудки призводить до засушування рослини.

Рішення: горщик з рослиною повинен мати дренажні отвори, які запобігають застою води і, як наслідок, загниванню коренів. Також корисно користуватися вимірником вологості ґрунту щоразу перед поливом, щоб визначити потрібну рослині кількість води.

Шкідники. Існує безліч шкідників, які нападають на рослини. Якщо рослина уражена шкідниками, кінчики листя можуть стати коричневими.

Рішення: найкращим захистом від шкідників є профілактика. Перед повторним використанням горщиків ретельно вимивайте їх, використовуйте чистий фасований ґрунт для посадки або прожарюйте городній у духовці;

- ізолюйте нові рослини на місяць і якісно оглядайте їх на предмет наявності будь-яких дефектів або ознак ураження комахами перед тим, як ставити нові рослини з іншими;

- щотижня протирайте листя рослин вологою м’якою тканиною або мильним розчином, якщо є шкідники.

Добриво. Надмірне добриво може привести до висушування кінчиків. Це відбувається, як і у випадку з водопровідною водою, від опіку солями.

Рішення:якщо на поверхні ґрунту з’явився білий наліт, зніміть його і замініть новим.

Сухе повітря. Рослини, які в природі ростуть в регіонах з підвищеною вологістю, можуть мати проблеми в сухих умовах. Надмірний полив в цьому випадку тільки погіршить ситуацію, оскільки може викликати загнивання коренів, що призведе до зменшення кількості води, яка досягне листя.

Рішення: якщо сухе повітря зумовлене кліматичними умовами або обігрівом в осінньо-зимовий період, використовуйте зволожувач повітря.

Іншим виходом із ситуації може стати гравій, якщо ви покладете його в піддон горщика і поллєте водою. При цьому дно горщика не повинне діставати воду, щоб не погнили корені. Замість гравію можете використовувати керамзит. Вода з піддону випаровуватиметься, збільшуючи вологість в приміщенні.

Важливу роль відіграє місце розташування. Якщо ви поставите рослини разом однією або декількома групами, їм буде легше боротися з випаровуванням вологи з листя. Розташовуйте рослини якнайдалі від джерел тепла: вентиляторів, батарей, старайтеся тримати їх у ванній кімнаті і на кухні, оскільки саме там вологість повітря найвища.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА