Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як вибрати хороший лінолеум

Автор: Євгенія Бербат

Лінолеум - найпоширеніший матеріал для підлоги. Він економічний, довговічний, простий в укладанні і має великий асортимент. Зараз він продається різної ширини, і немає необхідності укладати його зі швами, як це було раніше. Відповідно, немає небезпеки намокання швів при вологому прибиранні, що неминуче призвело б до появи вологості і плісняви. Сьогодні підлога, застелена лінолеумом, виглядає єдиним цілим, а завдяки величезній різноманітності малюнків - від паркету до дерев’яної дошки і абстрактних мотивів – можна створити оригінальний інтер’єр.

 

Основні види. Лінолеум ділиться на такі класи: побутовий, напівкомерційний, комерційний, а також натуральний і синтетичний.

Побутовий (домашній) лінолеум (клас 21-23) має товщину від 0,1 до 0,4 мм. До переваг можна віднести різноманіття кольорів і малюнків, він м’який, стійкий до вологи, простий в укладанні, має низьку ціну. Саме тому він такий популярний у покупців. Проте не позбавлений і недоліків – термін його служби обмежений трьома-чотирма роками, а при активних навантаженнях і того менше – два роки. На ньому швидко з’являються вм’ятини, тому меблі краще купувати із широкими ніжками або підкладати під них фетр. Побутовий лінолеум слід використовувати тільки в приватному житлі.

Напівкомерційний лінолеум за структурою аналогічний побутовому – обидва види мають основу, декоративний і захисний шари. Відрізняється цей вид лінолеуму тільки більшою товщиною захисного шару – до
0,7 мм. Проте застосування його значно ширше. Напівкомерційний лінолеум можна використовувати як в житлових кімнатах, так і в офісах, громадських місцях.

Комерційний лінолеум (клас
41-43) довговічніший. Він найбільш підходить для використання у великих офісах, торгівельних залах, громадських будівлях. У свою чергу він поділяється на гомогенний і гетерогенний.

Гомогенний лінолеум має товщину від 1,5 до 3 мм і однотонний малюнок. У його складі містяться вапняк, тальк, каолін. Він захищений спеціальним поліуретановим покриттям. Цей вид лінолеуму необхідно шліфувати два-чотири рази на рік.

Гетерогенний лінолеум – справж-ній універсал. Основою для нього служить скловолокно. Усі шари просочуються ПВХ. Цей лінолеум може мати різне забарвлення. Догляд за ним полягає в регулярному вологому прибиранні.

Натуральний лінолеум – абсолютно нешкідливий. До його складу входять екологічно чисті матеріали: льняне масло, смоли, пробкове борошно, порошок вапняку, натуральні барвники і джутова тканина. Цей вид лінолеуму не схильний до вигорання, зміни кольору, стійкий до жирів і спирту. Завдяки льняному маслу має бактерицидні властивості, вогнетривкий, легко чиститься. Єдиний недолік – боїться підвищеної вологості.

Якої товщини вибрати лінолеум:

● Передпокій, коридор, кухня: загальна товщина полотна не менше 3 мм, верхній захисний шар – не менше 0,25 мм.

● Вітальня: загальна товщина полотна не менше 1,5 мм, верхній захисний шар - 0,15-0,2 мм.

● Спальня: загальна товщина полотна 1,2-1,5 мм, верхній захисний шар - 0,15-0,2 мм.

● Дитяча: загальна товщина полотна не менше 3 мм. Верхній захисний шар - від 0,25 мм.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА