Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Вермикуліт для кімнатних рослин

Автор: Євгенія Бербат

До яких тільки хитрощів не вдаються садівники, щоб отримати пухкий ґрунт, мати можливість контролювати зволоженість і уникати його пересихання або перезволоження. Для вирішення таких різнобічних проблем вже кілька десятиліть використовують агроперліт або вермикуліт, хоча широке поширення ці речовини отримали порівняно недавно.

 

Використання вермикуліту у кімнатному квітникарстві сьогодні дуже поширене. Відмінні експлуатаційні якості зробили його незамінним компонентом для вирощування квітів і розсади.

Укорінення живців найкраще вдається у вермикуліті, на відміну від звичайного способу – в ємкості з водою. Завдяки своїм властивостям ця речовина не уражається цвіллю або грибком, і квітка має можливість наростити здорову кореневу систему.

Для цього ємність з вермикулітом змочують достатньою кількістю води і поміщають туди держак зі свіжим зрізом. Можна навіть обійтися без теплички (хоча в ній коріння з’являться трохи раніше), а потім, злегка обтрусивши зайвий вермикуліт, рослину пересаджують на постійне місце.

Щоб ґрунт з кімнатними рослинами не уражався пліснявими грибками, був повітропроникним і в той же час поживним, у нього додають до 40% вермикуліту. Якщо це субстрат для пророщування насіння на розсаду, вибирають найдрібнішу фракцію. Недолік такого вермикуліту – запиленість. Щоб уникнути потрапляння пилу в очі і органи дихання, бажано працювати в респіраторі, або на початку роботи злегка змочити вермикуліт розпилювачем.

Більш габаритним рослинам відповідає велика фракція, якщо тільки у них не надчутливі корені, які можна поранити пластинками вермикуліту. Щоб верхній шар ґрунту не брався кіркою, після поливу його повністю засипають шаром дрібного вермикуліту. Тепер вам не доведеться розпушувати його вручну, також ви не побачите білих сольових відкладень і зеленої цвілі на поверхні: вермикуліт просто нейтралізує їх.

Ґрунт не вимагає частого поливу і в той же час не пересихає, з нього не вимиваються добрива – поступове та рівномірне їх вивільнення забезпечує рослину всім необхідним.

Мабуть, єдиний істотний мінус вермикуліту це те, що при поливі водою з підвищеною жорсткістю земля може набути високої кислотності, що негативно позначиться на рослині.

Наталя Маркова

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА