Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Яблучний оцет

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Серед усіх «їстівних» кислот на особливому рахунку стоїть яблучна – так звана конструктивна (будівельна) кислота, яка, з’єднуючись в організмі з мінеральними речовинами і лужними елементами, відіграє важливу роль у багатьох біохімічних реакціях, що протікають в нашому тілі. Ці сполуки, наприклад, потрібні при травленні, а також сприяють нормалізації згортання крові і утворенню червоних кровоносних тілець. Крім того, вони беруть участь у процесах енергозабезпечення, регенерації клітин епітелію, сприяють загоєнню ран і оздоровленню судин.

 

Які ж недуги допомагає здолати яблучний оцет і як його застосовувати? Полоскання з яблучним оцтом. При будь-яких полосканнях яблучний оцет необхідно розвести з водою. У склянці води розведіть одну чайну ложку оцту і полощіть горло раз на годину.

Таким розчином можна полоскати горло, якщо у вас ангіна, тонзиліт, грип і кашель. А полоскання рота із слабким розчином яблучного оцту зміцнює ясна, сприяє розчиненню зубного нальоту.

При внутрішньому застосуванні яблучного оцту необхідно прополоскати рот водою, оскількивін роз’їдає емаль зубів, утім, так само, як і будь-яка інша кислота. Зовнішнє застосування оцту. При проблемах з венами яблучний оцет стимулює циркуляцію крові у капілярах, що пронизують шкіру. Він допомагає при так званих капілярних «зірочках». До того ж, оцет знищує бактерії.

Це дозволяє застосовувати його як антисептик при всіляких порізах, укусах комах і т. д. Щоб позбутися прищів, можна наніч протирати обличчя яблучним оцтом. Із допомогою яблучного оцту можна впоратися з натоптишами. Змочіть у ньому хлібний окраєць і прикладіть наніч до ступні у вигляді компресу.

Для тих, хто страждає підвищеною пітливістю ніг, яблучний оцет може стати незамінною підмогою. Оцтова есенція здавна відома як хороший регулювальник потовиділення і дієвий засіб для зняття втоми ніг. Цілюща ванна готується у співвідношенні 100 мл оцту на 10 л теплої води, ноги слід потримати в розчині протягом 10-15 хвилин. Оскільки PН оцту близький до PH шкіри, його можна використовувати і в косметиці. Протираючи ним обличчя, можна поліпшити стан жирної і проблемної шкіри.

А розчин яблучного оцту допоможе при сонячних опіках. Якщо волосся стало ламким і тьмяним, і до того ж з’явилася лупа, можна обполіскувати його розчином яблучного оцту. Якщо ви страждаєте від нічної пітливості, можна перед сном протирати шкіру оцтом. Щоб за короткий час вилікувати себорею, у шкіру голови після кожного миття волосся слід втерти невелику кількість оцтового розчину, розбавленого водою. Кислота в рідкому середовищі «налагоджує» функціонування природного захисного шару шкіри голови і тим самим запобігає утворенню білих лусочок, що викликають неприємні відчуття.

Проте, якщо за 5-6 разів застосування цього методу видимих поліпшень не спостерігається, з метою виключення фізичних чинників появи лупи слід на певний час припинити використання оцту і звернутися до дерматолога. При синдромі хронічної втоми вранці випивають склянку кип’яченої води кімнатної температури, в якій розчинені по 1 ч. л. меду і яблучного оцту.

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА