Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Чому болить у колінах

Автор: Нова Газета

Ведуча рубрики – редактор обласного Центру здоров’я Юлія Харченко. На запитання відповідає лікар-ревматолог КЗ «Поліклінічне об’єднання м.Кіровограда» поліклінічного відділення №5 Тетяна Проданова.

 

– Що може бути причиною болю в колінах при присіданні чи підніманні сходами?

– Це може бути артрит чи артроз суглобів.

– Як це лікується терапевтично?

– Артрити й артрози лікуються переважно нестероїдними протизапальними препаратами. Лише фахівець з урахуванням всієї симптоматики вашого захворювання може рекомендувати той чи інший препарат, враховуючи наявність тих чи інших побічних дій у препаратів – вони спричиняють ураження шлунково-кишкового тракту, зменшують дію цукрознижуючих ліків і сприяють розвитку гіпертонії навіть на фоні препаратів, що знижують тиск.

Значну роль у лікуванні артрозу відводиться хондропротекторам.  Препарати також можуть вводитися внутрішньосуглобово (але не частіше одного разу на три місяці) – це препарати гіалуронової кислоти. Але таке лікування теж має побічну дію, і рішення про доцільність його застосування лікар повинен приймати зважено.

Також  в ході комплексного лікування призначають фізіотерапевтичні процедури та лікувальну гімнастику.

Важливу роль відіграє лікувальна фізкультура. Хрускіт в суглобах не є протипоказанням для її проведення. Протипоказання – лише гострий чи ниючий біль, що свідчить про запалення. ЛФК сприяє зменшенню відчуття болю в суглобах, зростанню м’язової сили, що краще починають тримати суглоб тощо.

При загостренні хвороби слід уникати значних навантажень: тривалої ходьби, носіння важких сумок тощо,  менше ходити східцями. При артрозі суглобів ніг краще робити вправи лікувальної фізкультури в положенні лежачи та сидячі, уникати вертикального положення, виконуючи вправи. При цьому навантаження на хворі суглоби зменшується.

–  Чи дієва народна медицина у лікуванні артрозу та артриту?

– Про народну медицину в наших протоколах з лікування артриту та артрозу нічого не написано. Не слід вірити рекламі – звертайтеся по допомогу в разі потреби до лікаря.

– Коли лікарі вдаються до оперативного втручання?

– Зазвичай оперативне втручання застосовується на запущених стадіях захворювання – ІІІ та IV. Вид втручання обирає лікар-ортопед-травматолог. У занедбаній IV стадії щадні операції не допомагають, тому доводиться вдаватися до ендопротезування. Це вимушений крок для тих пацієнтів, котрі відчувають нестерпний біль і втратили можливість вільно пересуватися.

– Чи так важливе своєчасне звернення до лікаря-ревматолога?

– На жаль, лікар-ревматолог не може охопити всіх своїх пацієнтів. Причина цьому досить банальна – кількість лікарів-ревматологів обмежена. В нашому обласному центрі працює лише два лікаря-ревматолога (поліклініки №5 та №3). Є також посада лікаря-ревматолога в обласній лікарні, але ці 30 ліжкомісць розраховані на пацієнтів з районів. Лише в трьох райцентрах є лікарі-ревматологи – в Знам’янці, Світловодську та Олександрії. Тож артроз і артрити вимушені лікувати сімейні лікарі. Коли у них виникають якісь питання у діагностиці чи призначенні схеми лікування, вони пишуть письмове звернення на лікаря-ревматолога, і той консультує пацієнта.

– Яка існує профілактика артрозу та артриту?

– В якості  профілактики я рекомендую займатися плаванням (це найкращий вид спорту для лікування та попередження хвороб опорно-рухового апарату) і їздою на велосипеді. Якщо ви не можете тримати рівновагу  на велосипеді, займайтеся на велотренажері.  

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА