Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

13 причин, чому набрякають ваші ноги

Автор: Нова Газета

Ноги підтримують вагу вашого тіла, дозволяючи ходити, бігати, стрибати і стояти. 26 кісток і більш ніж 100 м’язів, сухожилля і зв’язки у кожній стопі і щиколотці працюють однією командою. Тому не дивно, що однією з найпоширеніших людських скарг є набряк ніг. І річ тут не лише у втомі.

 

Ви стоїте або сидите впродовж 6 годин

Зазвичай такий вид набряку ніг не є показником великої проблеми. Він повинен зникнути, коли ви трохи походите, або хоча б сидітимете, не схрещуючи ноги.

Коли через свою роботу ви постійно на ногах, медики радять сидіти по 5 хвилин щогодини або попіднімати ноги.

Ви споживаєте
забагато солі

Натрій у солі затримує воду в організмі, що теж може призводити до набряку ніг.

Ви вагітні

Зазвичай це починається на другому триместрі. Дитина росте, тисне на тазові вени, і у вас порушується циркуляція, пояснюють медики.

У вас надлишкова
вага

«Жир» стискає циркуляцію в ногах. З’являється зворотний тиск, і від цього ноги набрякають.

Травма гомілки або стопи.

Можливо, ви розтягнули м’язи гомілки під час занять у спортзалі, або ви перенапружились під час бігу чи ігор з дітьми і отримали тріщину в кістці.

У вас ПМС

Гормональні зміни можуть викликати гормональна контрацепція або замінна гормональна терапія. А це може призвести до набряку в різних частинах тіла, включаючи стопи.

Ви приймаєте ліки, які викликають набряки

Через ліки, які допомагають контролювати рівень цукру в крові у людей з діабетом, натрій важче виходить з організму, а це призводить до набряків.

Серцеві препарати, відомі як вазодилататори прямої дії, також можуть спричинити набряк.

Нестеро́їдні протизапальні́ препара́ти на кшталт ібупрофену можуть спричиняти більші набряки у людей, які уже мали серцеву або печінкову недостатність, оскільки вони змушують організм утримувати натрій.

У вас інфекція шкіри

Деякі захворювання, серед них вовчак і ревматоїдний артрит, також підвищують ризик набряку.

У вас лімфедема

Набряк розвивається через порушення відтоку рідини по лімфатичних судинах.

Ваше серце не прокачує достатньо крові

Якщо набряки при серцевій недостатності тривають достатньо довго, ви пітнієте, а задишка турбує вас все частіше, вам потрібно звернутись до лікаря.

У вас з’явились тромби

Ожиріння, куріння, вагітність, серцева чи ниркова недостатність, рак чи медпрепарати на кшталт протизаплідних таблеток збільшують ризик тромбозу.

Щоб виявити тромб, вам слід прислухатись до себе. Однією з найпоширеніших ознак тромбу є біль і дискомфорт в районі ікр. В цій же ділянці з’являється набряк.

У вас ниркова недостатність

Коли є проблеми з нирками, тілу важко позбавитись зайвої рідини. Тоді у багатьох людей напухають не лише ноги, але й інші частини тіла, включаючи руки і обличчя.

У вас хвора печінка

Цироз печінки означає, що з’явилось рубцювання. Шрами заважають притоку крові до печінки. Це призводить до високого кров’яного тиску у венах, які надходять до печінки, а це потенційно призводить до набряків обох ніг і стоп.

5 продуктів, які допомагають зняти больові відчуття

Деякі продукти такі корисні, що навіть можуть використовуватися замість ліків. Ось кілька тих, що зменшують біль.

1. Вишні. Ягоди вишні допомагають при м’язовому болю та артриті, оскільки містять антоціани – речовини, які пригнічують біль і запальні процеси.

2. Імбир. Помічник від мігрені, болю в м’язах, артриті і добре справляється з нудотою.

3. Лосось, оселедець і сардини. Риба є чудовим засобом від болю в суглобах, спині та шиї. До її складу входять Омега-3 жирні кислоти, необхідні для концентрації уваги, пам’яті та хорошого самопочуття загалом.

4. Куркума. Чудова спеція, яка допомагає при болю в суглобах, володіє протизапальними властивостями, захищає тканини і суглоби від запалення і позитивно впливає на нервові клітини. Часто використовується в аюрведичній медицині як засіб для поліпшення травлення.

5. Кава. Це не просто напій, що бадьорить, він усуває головний біль завдяки благотворному впливу на кровоносні судини.

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА