Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Чому не варто їсти багато помідорів

Автор: Нова Газета

Мало хто знає, що, крім корисних речовин (зокрема, водорозчинного провітаміну А), в помідорах міститься багато щавлевої кислоти – речовини, яка відчутно «вдаряє» по суглобах, кістках, зубах.

 

Для того, щоб нейтралізувати вплив щавлевої кислоти, влітку треба заправляти салат із томатами не рослинною олією (байдуже, соняшниковою, кукурудзяною чи оливковою), не майонезом (продуктом на основі тієї ж олії), а сметаною чи йогуртом (продуктами, які містять відчутну кількість кальцію).

За словами спеціалістів, кальцій із йогурта поєднується з щавлевою кислотою, утворюючи в кишечнику оксалати – солі, нерозчинні у воді. Ці сполуки виходять із організму, не завдаючи людині жодної шкоди. При цьому всі чудові вітаміни та мікроелементи засвоюються без перешкод.

Якщо ж заправляти салат із томатів олією (як, власне, робить переважна більшість українців), кислота заходить у кров, вимиває кальцій із кісткових тканин та утворює камінці – оксалати в нирках, звідки їх не так просто вивести.

З огляду на те, що народ нині споживає цей овоч у великій кількості, ще й продовжує їсти помідори у «закрутках», через лічені місяці спрацює накопичувальний ефект, і пацієнти масово підуть на прийом з артрозами, остеопорозами та іншими патологіями, пов’язаними з нестачею кальцію в тканинах.

Додасться роботи і стоматологам, оскільки збільшиться кількість відвідувачів із карієсом, парадонтозами тощо. Що слід робити? Компенсувати дію щавлевої кислоти. Вживати продукти, багаті на кальцій, купувати препарати кальцію з перевіреним високим рівнем біодоступності. Наприклад, добре знайомий із дитинства глюконат кальцію допомагає мало.

Найкраща для засвоєння в організмі форма – цитрат кальцію, препарати з цією діючою речовиною можна вживати незалежно від прийому їжі. Засоби на основі карбонату кальцію – «середнячки», їх обов’язково слід вживати під час їжі. Крім того, треба подбати про належну концентрацію в організмі вітаміну D, від якого залежить всмоктування кальцію в кишечнику. І все буде гаразд!

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА