Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Часник очищає судини

Автор: Нова Газета

Те, що часник убиває віруси та бактерії, відомо давно. Тому у сезон застуд кращого народного засобу захисту від них годі й шукати. Але мало хто знає, що цей овоч сприяє запобіганню таким серйозним хворобам, як рак, гіпертонія, тромбофлебіт, атеросклероз.

 

Розповімо, як лікують часником застуду. У полив’яну посудину заливають 200 грамів гарячого кип’яченого молока, додають два-три зубчики часнику і настоюють доти, доки воно не стане тепле. Тоді додають чайну ложку меду, ретельно все це розмішують і випивають.

Напій убиває мікроби й одночасно є добрим відхаркувальним засобом, що важливо при пневмонії, трахеїтах. Але ним не можна лікуватися тим, хто має проблеми з травною системою (панкреатит, гастрит, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки), а також хворим на гепатит.

Є й інший рецепт: на тарілці подрібнюють два-три зубчики часнику. Нахиляються над нею, носом вдихають часникові леткі речовини (фітонциди), а ротом видихають. Це добре робити для профілактики грипу.

Часник чудово очищає судини, тому його дуже добре вживати тим, у кого є схильність до утворення тромбів і хто потерпає від високого артеріального тиску, оскільки він має властивість його знижувати. Але якщо у вас гіпотонія, тоді надмірне захоплення ним протипоказане.

Крім того, часник ще й омолоджує весь організм, запобігає його старінню. Для цього можна приготувати часникову настоянку (бажано на 45-50-відсотковому спирті або такої ж міцності горілці) у співвідношенні 1:5, яку настоювати не менше трьох тижнів (а краще місяць) і вживати: першого дня на сто грамів молока – одну краплю, на другий – дві краплі. І так доводити до 25 крапель. Такий рецепт для профілактики можна застосовувати раз або двічі на рік. Але слід пам’ятати: якщо є вади серця, тоді цей курс протипоказаний.

При онкологічних хворобах часник і цибулю рекомендовано вживати повсякденно, якщо нема протипоказань, про які вже згадували. Щодо холестерину, то його рівень дуже знижує часник, якщо його їсти щодня.

Читачі запитають: а скільки ж часнику можна споживати за день? Бо дехто, наприклад, любить з’їдати за раз і головку, і дві.

Відповідаємо: при відсутності протипоказань не більше двох зубців на день. Інакше можна зашкодити підшлунковій залозі, шлунку. Малим дітям варто давати часник не раніш ніж у три-чотири роки, і то маленьку пластинку чи зубець, коли є глисти або немає апетиту.

Лікують дітей від глистів так. У 150 грамів кип’яченого молока кладуть два розрізані на кілька частин зубчики часнику, закривають кришкою, настоюють до охолодження, часник забирають, а дитині натщесерце дають випити молоко. Глисти дуже чутливі до цього продукту, тому він для них як приманка, а от часнику вони бояться, тож відразу тікають. Також можна трішки такого молока влити в горщик та посадити на нього дитину. Дозволяється зробити легеньку клізму з молоком, додавши туди часник.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА