Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як правильно купатися в ополонці на Водохреща

Автор: Нова Газета

У святе свято Водохреща прийнято купатися в річці або хоча б просто прийняти ванну, тому що за давніми повір'ями вода в цей день має цілющі властивості.

 

В ідеалі підготовку до занурення на Водохрестя починають улітку. Але якщо відчуваєте потребу приєднатися до «моржів», то за кілька днів до свята потрібно попередньо підготуватися. У першу чергу потрібно налаштуватися морально. Необхідно свято вірити, що купання на Водохреще очищає душу й тіло, що такий учинок піде дійсно вам на користь. А якщо вважаєте це даниною моді, то краще відмовтеся від нього. Інакше крижана купіль може закінчитися застудою, шоком або серцевим спазмом.

Можна потренувати тіло й фізично. Для цього потрібно набрати в таз крижаної води, стати в нього ступнями й енергійно ходити 5-15 хвилин. Можна таку процедуру робити кожні дві-три години. При цьому з кожним разом наливати води побільше та збільшувати час перебування в ній (починають з однієї хвилини). А після такої процедури слід розтерти ступні жорстким рушником і надягнути шкарпетки з овечої або верблюжої вовни, потім хвилин 10 енергійно походити.

Якщо вирішили зануритися вперше, то краще, щоб поруч були досвідчені люди. Перед зануренням необхідно розім'ятися в тонкому спортивному костюмі. Для цього потрібно енергійно присісти разів десять, побігати або пострибати хвилин п'ять-десять. Можна змастити шкіру гусячим жиром, щоб вона не пересихала.

Щодо самого купання, то заходити в ополонку, яка, до речі, має бути не менше ніж три на два метри, слід поступово. Новачкам не можна бути у воді більше 10 секунд: два-три гребки – і на берег. Після цього потрібно розтерти тіло жорстким рушником, швидко одягнутися й випити склянку гарячого чаю.

Також перед зануренням не рекомендується нічого їсти, хіба що шматочок чогось жирного – сала або риб'ячого жиру. Алкоголь припустимо вживати тільки після повернення додому, причому краще у вигляді глінтвейну. А от уживання «для хоробрості» тільки підсилить переохолодження і дасть зайве навантаження на серце.

Медики зазначають, що тільки здорова людина може сміливо занурюватися в крижану воду на Водохрестя. Якщо ж є хронічні захворювання, то краще не ризикувати. Адже занурення в холод – це стрес для організму. І він може принести як користь, так і шкоду. Не слід лізти у воду людям з гіпертонією, слабким серцем, нежитем та навіть незначним підвищенням температури.

Але потрібно зазначити, що пірнати в ополонку на Водохреще не обов'язково: змиває гріхи та цілющою вважається будь-яка освячена панотцем вода. Водохресна вода не псується і зберігає свої цілющі властивості рік.

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА