Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Померлі розуміють, що їх «більше немає» і повністю відчувають навколишній світ

Автор: Нова Газета

Страх неминучої смерті – для багатьох людей одне з найбільш неприємних відчуттів, особливо це стосується тих, хто боїться умерти на самоті. Згідно з дослідженням вчених з Медичного центру Лангоне при Нью-Йоркському університеті, момент вмирання – якщо це можна тепер так назвати – щось зовсім інше, ніж люди вважали раніше.

 

Виявляється, померлі деякий час навіть після офіційної констатації смерті все ще знаходяться в свідомості. І крім того – вони розуміють, що померли і повністю відчувають навколишній світ.

Протягом багатьох років команда вчених спостерігає за станом вмираючих, а також збирає свідчення тих, хто пережив клінічну смерть. Після довгих років роботи автори зібрали дані, узагальнили їх і опублікували перші підсумки.

Головний висновок дослідження: після офіційної констатації смерті – тобто, після зупинки серця – людський мозок все ще функціонує і залишається активним. Розум живе. А значить, в більшості таких випадків люди можуть розуміти, що вони померли.

При цьому померлий відчуває, що його тіло більше не реагує на зовнішні подразники. Навіть якщо він захоче поворушити рукою, його власне тіло не послухається. Людина ніби відчуває себе ув'язненою у власному тілі. Чує слова, бачить оточуючих, але вже не може подати їм знак.

Деякі з пацієнтів після клінічної смерті змогли розповісти вченим, що під час «відключки» чули лікарів і могли уривками переказати переговори персоналу.

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА