Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

А «тещин язик» не такий злий…

Автор: Нова Газета

Мабуть, ми вже ніколи не довідаємося, хто отак назвав красуню  сансев’єру із родини спаржевих, а от знати про її цілющі властивості не завадить.

Адже сансев’єру трисмугову нині можна побачити на багатьох вікнах. Її корисні властивості зумовлені наявністю сапоніну – отрути й ліків водночас, бо це, як відомо, залежить від кількості. Препарати із «тещиного язика» мають протизапальну, жовчогінну і відхаркувальну дію.

ПРИ ПОДРЯПИНАХ І НЕВЕЛИЧКИХ РАНКАХ. Із листка знімають шкірку і прикладають до ушкодженого місця, він знезаражує і зупиняє кровотечу.

КРАПЛІ ВІД ОТИТУ. Витискають сік із листка, підігрівають до температури тіла й закапують у хворе вухо по 1–2 краплі тричі на день. Голову варто зав’язати теплою хусткою.

НАСТІЙ ПРИ ЗАСТУДІ ТА ГРИПІ. Корінь сансев’єри завдовжки 15 сантиметрів подрібнюють, заливають 500 мл гарячої води і настоюють 3–5 годин. Приймають по столовій ложці тричі на день після їжі.

НАСТОЯНКА ПРИ ЦИСТИТІ. Листок довжиною не менше 25 см подрібнюють і заливають 200 грамами горілки. Настоюють 14 днів у темному прохолодному місці, проціджують. Приймають протягом двох тижнів по столовій ложці вранці і ввечері після їжі. Увага: препарати із сансев’єри не можна приймати вагітним і взагалі варто проконсультуватися з лікарем.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА