Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

7 ефективних вправ для здорової спини

Автор: Нова Газета

У вас часто болить спина? Є всього 7 вправ, які звільнять вас від болю. Для такого тренування не потрібні спеціальне обладнання і купа часу. А ще ці вправи можна виконувати вдома.

 

1. Покладіть довгу палицю на плечі. Закиньте на неї руки. При цьому постарайтесь не напружувати м’язів. Руки та плечі повинні бути розслаблені. Ходіть так по 10-15 хвилин. Повторюйте вправу декілька разів на добу.

2. З позиції «лежачи» (носки – на себе), простягаємо руки вперед. Піднімаємо корпус вверх, зводимо лопатки. На видосі – витягаємо руки й опускаємось донизу. Важливо підняти корпус та стиснути сідниці. Робимо 15-25 повторів, залежно від самопочуття.

3. Корисною для спини буде вправа «Замок». Праву руку підведіть вгору та зігніть у лікті. Ліву руку опустіть вниз і заведіть за спину. Тоді постарайтеся з’єднати долоні у замок. Не допускайте больових рухів.

4. Для наступної вправи вам знадобиться стілець. Сядьте на край, розставте ноги в сторони, відведіть плечі назад. Підніміть руки вгору, а тоді повільно опускайте. Притисніть долоні до підлоги та застигніть у такому положенні на 10-15 секунд. Повторіть вправу декілька разів.

5. Максимально тісно притисніть спину до стіни. П’ятки, стегна, лопатки та голова повинні опиратися об стінку. Підніміть руки вгору. Залишайтеся у такому положенні максимально довго.

6. Стійте прямо, зігніть коліна, ноги разом. Покладіть обидві руки на праве коліно. Ліву ногу відведіть назад, тулуб нахиліть вперед. Тримайте спину рівно і виконуйте кругові рухи ногою. Коліно при цьому залишається зігнутим. Повторіть цю вправу 15 разів на кожну ногу.

7. Вправа «Кішка» з позиції «стоячи». Руками впираємось у коліна. Максимально вигинаємо спину дугою й назад – до напруження пресу.

Ці вправи не бажано робити:

  • за підвищеної температури тіла,
  • при інфекційних чи хронічних захворюваннях,
  • у період вагітності,
  • при грижах (лише з дозволу лікаря).

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА