Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Як не стати черговою жертвою побутової алергії

Автор: Нова Газета

Ведуча рубрики – редактор обласного Центру здоров’я Юлія Харченко. На запитання відповідає завідуюча пульмонологічним відділенням КЗ «Кіровоградська обласна дитяча лікарня», лікар-алерголог Людмила Трочинська.

 

– Якими алергенами викликається побутова алергія?

– Це пилові кліщі та продукти їхньої життєдіяльності (містяться в побутових пилозбірниках), маленькі лусочки шкіри (епідерміс) домашніх улюбленців, екскременти тарганів, плісняві гриби, що утворюються за умови високої вологості (гіпоалергенні побутові умови – вологість повітря в квартирі має бути не вище 60%).

– У чому полягає діагностика побутової алергії?

– Діагностика будь-якого захворювання починається зі збору анамнезу (відомостей про клінічні характеристики перебігу захворювання, чи є в родині алергіки тощо). Кінцевий етап діагностики алергії полягає у визначенні наявності антитіл до певних алергенів шляхом проведення шкірних проб (процедура дозволена дітям віком від 4-х років).

– Як відбувається лікування побутової алергії?

– Схема лікування залежить від клінічних проявів цього захворювання. Спочатку потрібно негайно усунути причину хвороби – подразник. Якщо вже виникли клінічні прояви, слід призначити медикаментозну терапію двох спрямувань (перший – направлений на зняття гострого нападу; другий – це протизапальні препарати, гормональні та негормональні та протиалергійні препарати для зняття симптомів хвороби – ця терапія спрямована на лікування захворювання, що вже виникло).

Але у алергії є й інша причина – пиловий кліщ. Аби її усунути, призначають алерговакцинацію. Для цього готують алерговакцини з певних алергенів або ж є готові алергенні суміші у вигляді драже, спрею, назальних крапель тощо. Таке лікування – процес тривалий. Його мета – досягти толерантності до дії певного подразника, аби дитина менше реагувала на пил, що її оточує всюди. Лікування триває до п’яти років. 

– У чому полягає профілактика побутової алергії?

– Позбутися побутової алергії, враховуючи знання на сьогодні, неможливо, однак можна досягнути максимально тривалої ремісії (зникнення проявів). Цього можна досягнути, вимкнувши «причинний» алерген або  мінімізувавши його дію на організм:

- використовувати спеціальні чохли для постілі, замінити килимові покриття на лінолеум, паркет, пластик. Прати білизну у гарячій воді (не нижче 70ºС), краще з використанням спеціальних акарицидних добавок. Всі предмети, що знаходяться у спальні, промивати теплою водою кожні 2 тижні (включаючи килими), підтримувати вологість у квартирі не вище 50%;

- не використовувати пухову подушку, щільно зачиняти двері платяних шафів, не залучати хворого до прибирання у квартирі;

- використовувати спеціальні препарати для знищення кліщів та продуктів їхньої життєдіяльності, а також використовувати пилососи з водяним замком, уникати будь-яких фільтрів;

- взимку періодично виносити речі на мороз;

- не забувати вчасно чистити побутові кондиціонери, боротися з пліснявою;

- в приміщенні не курити, не користуватися освіжувачами повітря та інсектицидами, засобами побутової хімії, прибрати м’які іграшки, тварин, боротися з тарганами (не за допомогою інсектицидів).

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА