Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Які рослини найбільш небезпечні для людини-алергіка

Автор: Нова Газета

Ведуча рубрики – редактор обласного Центру здоров’я Юлія Харченко. На запитання відповідає завідуюча пульмонологічним відділенням КЗ «Кіровоградська обласна дитяча лікарня», лікар-алерголог Людмила Трочинська.

 

– Що таке поліноз?

– Поліноз – це алергія на пилок рослин. У нашій країні спостерігається три хвилі спалахів полінозів: перша хвиля припадає на травень – початок червня, інколи з кінця березня, коли починається цвітіння дерев (особливо алергенна береза, яка має перехресну алергію з більшістю рослин – в т.ч. плодово-ягідними, тому алергію можуть викликати і квітучі сади); друга хвиля припадає на період цвітіння трав (хрестиця, тимофіївка) у червні-липні; для нашої місцевості особливу небезпеку становить третя хвиля полінозів, коли цвітуть бур’яни (найбільш алергонебезпечна амброзія), що припадає на серпень–вересень–жовтень.

– Як діагностується та лікується поліноз? Чим може ускладнитися поліноз?

– Для діагностики полінозів проводять шкірні проби. Також потрібно провести клінічні дослідження сечі, крові, аби виключити запальні процеси в організмі.

Не лікувати поліноз – вкрай небезпечно: він може  посприяти виникненню бронхіальної астми!

– Чи ефективні засоби народної медицини у полегшенні страждань хворих на поліноз? Чи можна займатися самолікуванням при легкому перебігу хвороби?

– Народна медицина неефективна у лікуванні хворих на поліноз. А те лікування, що ми призначаємо хворому у фазі загострення, направлене на полегшення симптомів, а не на боротьбу із хворобою. За допомогою цих препаратів (наприклад, на основі гістаміну) стан хворого покращується, і після закінчення цвітіння рослин настає тимчасове одужання, але коли приходить наступний сезон полінозів цьому хворому буде так само погано, як і у попередні роки.

А от лікування полінозів відбувається поза сезоном цвітінням дерев-трав шляхом проведення алергодіагностики з метою виявлення причинно-залежних алергенів. Після цього проводиться імуноспецифічна терапія (алерговакцинація). Це лікування відбувається за принципом вакцинації і гомеопатії, коли малими дозами вводиться алерговакцина, що може бути як фабричною, так і приготованою самими. 

– Як звести до мінімуму контакт з пилком активним людям, хворим на поліноз?

– Перебування на сонці потрібно скоротити до мінімуму, прогулюватися краще після дощу, коли пилок вимитий із повітря.

Носіть сонцезахисні окуляри. Якщо очі почервоніли та сверблять, необхідно промити їх кип’яченою холодною водою. Зробіть примочки та протріть обличчя льодом.

Провітрюючи квартиру, завішуйте вікна та двері 2-3-х шаровими вологими марлевими фіранками, щоб пилок не потрапляв до приміщення.

Не лікуйте свої захворювання препаратами з трав.

Зачиняйте вікна на ніч; використовуйте сучасні засоби без фільтрів, що очищують повітря; щоденно потрібно  проводити вологе прибирання вдома.

Зведіть до мінімуму активну фізичну діяльність у ранкові години, коли пилок виділяється найбільш інтенсивно (з 5-ої до 10-ї години ранку).

Беріть відпустку у період найбільш інтенсивного цвітіння рослин та від’їжджайте у регіони, де це вже закінчилося (наприклад, на море). Уникайте вживання спиртних напоїв у період цвітіння – алкоголь сприяє набряку кровоносних судин носових дихальних шляхів.

Не відчиняйте вікна у машині при наявності кондиціонера, сідайте в неї тільки через 5 хв. після його ввімкнення.

Не вивішуйте для сушки на відкритому повітрі білизну та одяг, бо на них може осідати пилок.

Існує безліч продуктів, що мають перехресну чутливість з пилком рослин: березовий сік, горіхи, морква, яблука, всі кісточкові – черешня, вишня, слива, виноград і, майже завжди, мед.

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА