Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Що буде, якщо здерти родимку?

Автор: Нова Газета

Всі люди, які мають родимки на тілі, повинні уважно за ними слідкувати. Тільки-но ви помітили, що невус змінюється (росте, змінює колір, навколо формується червоний «віночок» чи запалення, свербіж ) – терміново зверніться до фахівця.

Родимки, які постійно подразнюються одягом чи рухом, необхідно видаляти. Проте у жодному разі не можна робити це в домашніх умовах.

Перша допомога, якщо здерли родимку:

• Родимки, при пошкодженні яких довго йде кров, – це ангіоми, тобто розростання кровоносних судин. Вони безпечні. Якщо невус кровоточить, то його необхідно промити перекисом водню. Тримати компрес із перекисом потрібно не менше 15 хвилин – за цей час має зупинитися кров.

• Після того, як ви зупинили кров, промокніть рану бинтом, змоченим в хлоргексидині – більш сильний антисептик.

• Якщо хлоргексидину немає під рукою, можна краї ранки змастити йодом.

• Зверху на родимку необхідно накласти стерильну пов’язку з бинта і зафіксувати стерильним пластиром.

• Якщо невус був пошкоджений не сильно і крові при цьому   майже не було – достатньо промити рану антисептиком і прикласти на 15 хвилин стерильну пов’язку.

• Якщо родимка не повністю відпала, то терміново зверніться до лікаря. Найчастіше такої родимки радять позбутися, аби вона не заважала та не викликала неприємні відчуття.

• Не можна перев’язувати надірвану родимку ниткою. Процес видалення ушкодженої родимки повинен проводитися в належних умовах, де дотримуватимуться усіх заходів дезінфекції. До того ж лікар з’ясує вид родимки і місце пошкодження. При необхідності призначить додаткові лабораторні дослідження.

Медики офіційно визнали газовану воду найшкідливішим напоєм

З настанням спекотних днів пити хочеться все більше. Води або газованої води – смачної, солодкої, з бульбашками. Але вчені радять нею не зловживати: американські дієтологи з’ясували, що вона підвищує ймовірність ожиріння вдвічі.

Небезпека рідких калорій в тому, що, коли людина п’є, вона не помічає насичення і не отримує від організму своєчасного сигналу зупинитися. У всіх солодких напоях міститься цукор (або його замінники), вуглекислий газ і кофеїн. З цукром все зрозуміло – від нього явно не схуднеш. Кофеїн бадьорить (дорослих, а у дітей може викликати перезбудження і головний біль), але збільшує виділення кальцію з сечею.

Вуглекислий газ сам по собі нешкідливий. Але його присутність у воді збуджує шлункову секрецію, посилює спрагу, підвищує кислотність шлункового соку і провокує метеоризм. Як бачите – користі жодної. І взагалі газовані напої протипоказані всім хто, страждає на алергійні захворювання і захворювання шлунка.

НА ТУ Ж ТЕМУ

Loading...

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА