Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Чи завдають шкоди молочні продукти?

Автор: Нова Газета

Близько 75% населення мають знижену здатність перетравлювати лактозу в дорослому віці.

 

Молоко та молочні продукти присутні в нашому раціоні від народження. Водночас існує багато міфів і тверджень щодо користі та шкоди молока і в цілому щодо його природності для людського організму. Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Молоко – важлива складова раціону, хороше джерело поживних речовин, кальцію та вітаміну D. Воно містить молочний цукор (лактозу), і для її розщеплення та подальшого засвоєння необхідно виробляти фермент лактазу. Цей фермент розщеплює дисахарид на моноцукри, які всмоктуються у кишківнику та засвоюються нашим організмом. Якщо така схема в організмі не спрацьовує – цукор не всмоктується і дістається мікроорганізмам нашої мікробіоти, вони споживають лактозу та утворюють велику кількість газів, що є класичним симптомом непереносимості лактози.

Вироблення лактози відбувається у всіх ссавців у ранньому віці, водночас її активність з віком часто знижується. Тому сприйняття молока та молочних продуктів відбувається у всіх людей по-різному.

Зараз близько 75% населення мають знижену здатність перетравлювати лактозу в дорослому віці. Тим, що мають проблему із засвоєнням лактози, експерти радять віддавати перевагу молочним безлактозним продуктам (їх майже не відрізнити на смак, утім вони можуть бути трохи дорожчі) або споживати мало молочних продуктів, проте регулярно.

Як приклад Уляна Супрун подає дослідження Американського національного інституту здоров’я. У ньому сказано: якщо споживати за один прийом їжі не більш ніж 12 грамів лактози (приблизно горнятко молока або два горнятки йогурту), симптоми лактозної недостатності будуть мінімальні або не спостерігатимуться взагалі.

У деяких дослідженнях вказано: якщо спостерігається непереносимість лактози, є сенс у помірних кількостях, але часто вживати кисломолочні продукти, що містять живі лактобацили та біфідобактерії. Адже саме вони здатні переробляти лактозу із найменшим газоутворенням.

Людям, які не мають проблем із непереносимістю лактози, все одно варто пам’ятати, що треба дотримуватися помірності в споживанні молочних продуктів, особливо високої жирності.

Існують різні рекомендації щодо споживання молочних продуктів. Світові організації в галузі харчування рекомендують вживання двох-трьох порцій молочних продуктів на день (одна порція в даному випадку прирівнюється до приблизно склянки рідкого продукту або до 40 грамів твердого сиру).

Отож, молочні продукти можна і треба вживати, але вони не мають бути основою раціону! Якщо відчуваєте дискомфорт після їх споживання, порадьтеся з лікарем.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА