Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Хворі зуби мудрості можуть нашкодити серцю

Автор: Нова Газета

Велика частота ускладнень від зубів мудрості постійно приводить пацієнтів до хірургів-стоматологів та щелепно-лицевих хірургів. Проте ускладненням завжди краще (простіше та дешевше) запобігти, ніж лікувати.

 

Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Зокрема, вона разом із щелепно-лицевим хірургом Євгеном Фесенком пояснила, як запобігти проблемам із зубом мудрості та яке потрібне лікування, якщо він розболівся.

Зуби мудрості (восьмі зуби, треті моляри) найчастіше прорізаються у віці від 16 до 26 років. Вони належать до рудиментарних зубів, тобто зубів, які еволюційно втратили своє значення, оскільки відбулося зменшення розмірів щелепи, пов’язане з переходом на більш м’яку їжу, і місця для зубів мудрості практично не залишилося.

«Ось чому зуби мудрості часто ростуть криво і навскіс, або можуть все життя залишатися в щелепі», – йдеться у повідомленні.

Для того, щоб запобігти ускладненням, пов’язаним
зі зубами мудрості, рекомендується: періодично проходити огляди в стоматолога і за призначенням лікаря робити рентгенографію для оцінки стану зубів мудрості і прилеглих тканин.

Лікар може запропонувати видалити зуб мудрості, якщо:

* у прилеглих м’яких тканинах розвиваються гнійно-запальні процеси;

* при розвитку кіст щелепи чи пухлин від зуба мудрості;

* в разі постійного травмування (надкушування) зубом мудрості слизової оболонки порожнини рота;

* за шість місяців до операції з корекції форми нижньої щелепи (ортогнатичної операції);

* треба запобігти перелому нижньої щелепи у людей, що займаються контактними видами спорту, оскільки розташування нижніх зубів мудрості є передумовою для перелому щелепи в цій ділянці при отриманні травми.

У віці сім-одинадцять років лікар може спрогнозувати, чи вистачить місця в нижній щелепі для прорізування зубів мудрості. Якщо його виявиться недостатньо – показано видалення таких зубів мудрості на стадії зачатка чи стадії первинної кальцифікації.

Якщо зуб мудрості «захворів» – є карієс, пульпіт чи періодонтит, лікування не призначається, як для інших зубів.

Найчастіше хірургічне ускладнення від восьмих зубів – це запалення слизової навколо зуба мудрості (перикороніт). Помилково цей стан пацієнти розцінюють, як «прорізання зуба мудрості». Насправді ці зуби вже є такими, що прорізалися (частково чи повністю), оскільки корені зубів вже є сформованими. А дискомфорт чи біль виникають через травми слизової чи недостатнього очищення цієї ділянки та розвитку гострого чи хронічного запалення слизової навколо такого зуба мудрості.

Для того, щоб полегшити біль, бажано полоскати порожнину рота розчинами антисептиків (наприклад, водним розчином хлоргексидину), приймати нестероїдні протизапальні препарати (але не більше трьох-п’яти днів) і, обов’язково, якнайшвидше проконсультуватися зі стоматологом щодо подальшої тактики лікування.

Найпопулярнішим міфом щодо видалення зубів мудрості є той, що начебто вони пов’язані з роботою серця і їх видалення може йому зашкодити. Насправді до порушень у серці (розвитку інфекційного міокардиту) може призвести тільки зуб муд­рості із вогнищем хронічного запалення. Але видалення такого зуба навпаки – покращить стан та запобіжить розвитку інших тяжких ускладнень, оскільки усуне вогнище інфікування.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА