Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Не проґавте у дитини плоскостопість

Автор: Нова Газета

До 5–6 років простіше запобігти деформації стоп, сформувати правильну ходу й попередити порушення роботи опорно-рухового апарата.

 

Нині плоскостопість – одне з найпоширеніших захворювань ніг.

За статистикою, до закінчення школи понад 70% учнів набувають цю недугу. Поширена думка, що плоскостопість у дітей до
6 років є фізіологічною і не потребує корекції, є не зовсім правильною. Саме до 5–6 років простіше виправити або запобігти розвитку деформації стоп, сформувати правильну ходу й попередити порушення роботи усього опорно-рухового апарата, у тому числі і хребта.

Варто зауважити, що плоскостопість буває вродженою і набутою. Критичний момент розвитку плоскостопості – вік від 8 місяців до 1,5 року, коли дитина починає вчитися ходити. У цей момент батькам важливо запобігти деформації стопи. Для цього треба носити дитяче ортопедичне взуття, враховуючи, що вроджену плоскостопість встановити раніше 5–6-річного віку проблематично. Також є поняття травматичної плоскостопості ніг, яка формується як результат перелому кісток.

У період інтенсивного росту організму – у 3 і 6 місяців, 1, 3 і 5 років – відбувається зміна форми і структури кісток. Незміцнілий кістковий апарат, з’єднаний ще надто тягучими зв’язками, а також слабкі м’язи є причинами значних коливань висоти поздовжнього склепіння стопи при навантаженні. Це також сприяє виникненню деформації стоп.

У більшості випадків проблеми стопи можна вирішити за допомогою використання спеціальних устілок-супінаторів. Вони повертають ступню дитини у правильне положення і протягом дня працюють як тренажер м’язів стопи: ті м’язи, які були до цього у гіпертонусі, відпочивають, а ті, які не працювали, починають набирати форму. Правильний підбір ортопедичних устілок призводить до вирівнювання склепіння стопи і нормалізує положення п’ятки. Варто зауважити, що повністю вилікувати плоскостопість можливо переважно у дитячому віці.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА