Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Укуси комах: профілактика і лікування

Автор: Нова Газета


Захист від комарів 

Перш за все, необхідно убезпечити житло. Повісьте сітки від комарів на двері й вікна, включайте на ніч фумігатор. А якщо його не виявилося під рукою, можна розтопити трохи камфори або закип'ятити в сковорідці воду з 3-4 столовими ложками столового оцту і внести в кімнату – цей запах відлякує кровососів.

На спеці навіть на природі комарі не кусають, зате, якщо ви збираєтеся відправитися в тінистий гай, ліс, одяг має бути максимально закритим. Перевага надавайте натуральним тканинам, в яких тіло дихає, оскільки запах поту приваблює комарів найбільше.

Наносьте репеленти не тільки на одяг, але і на відкриті ділянки тіла – руки, шию, щиколотки. Оновлювати засіб потрібно кожні три години.

Зверніть увагу, «дорослі» репеленти зазвичай досить токсичні, і використовувати їх малюкам категорично заборонено.

Включіть в літній раціон помідори або томатний сік – і ваша кров буде комарам не до смаку. Вчені виявили в томатах речовину, що відлякує комах.

Комарі все-таки покусали? Щоб вгамувати свербіж, розчиніть чайну ложку соди в половині склянки теплої кип'яченої води і змочуйте цим розчином сліди від укусів.

Прикладайте до укусів серветки, змочені холодною водою, внутрішню поверхню пір'їнки зеленої цибулі або виворіт свіжого листочка подорожника.

Дитина розчухала місце укусу, і воно запалилося? Розчиніть таблетку фурациліну в половині склянки теплої кип'яченої води, охолодіть, змочіть шматочок ватки і прикладіть до запаленої ділянки.

Як врятуватися
від комах?

Мошка буквально виїдає невеликий шматочок шкіри. І в зв'язку з цим наслідки укусу мошки набагато неприємніші, ніж при укусі комара.

При укусі мошки насамперед необхідно прикласти охолоджувальний компрес. У жодному разі не можна розчісувати місце укусу або чіпати його брудними руками, оскільки є ризик зараження.

Практично завжди при укусі мошки і розвитку набряку педіатри радять дати дитині антигістамінний засіб.

Так само актуально використання зеленки на місці укусу за умови, що це не губи і не повіки. Губу можна змастити зубною пастою (дитячою) або соком лимона, на місце набряку прикласти сухий лід.

Якщо з'явилися нудота, блювота, підвищилася температура тіла, необхідно терміново звернутися до лікаря.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА