Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

6 головних міфів про рак

Автор: Нова Газета

Навколо раку багато вигадок, які часто коштують людям здоров’я і навіть життя. Розберемо докладно, чому не можна вірити?

 

Міфи і помилки часто заважають ранній діагностиці раку, лікуванню цієї хвороби. А тим часом, онкологія – друга причина смерті людей у світі. Перемогти недугу можна на ранній стадії, якщо вчасно почати лікування. Але незважаючи на широке поширення раку, навколо нього все одно дуже багато міфів.

Отже, 6 найбільш поширених міфів про рак.

Телефони викликають рак

Вже друге десятиліття люди грішать на мобільні телефони, які нібито опромінюють нас, викликаючи онкологічні захворювання. Може, і є щось в цій теорії, але на практиці її ніхто не довів. Немає таких наукових робіт, які б продемонстрували зв’язок раку і стільникового телефону.

Рак передається у спадок

Ще одна помилка вважати, що якщо батьки або старші родичі мають пухлину, то молодшому поколінню точно не пощастить. Вчені багато разів перевіряли теорію. За останніми даними, 5-10% видів раку мають спадкове походження. Інші ж види з’явилися в результаті мутацій під час життя людини.

Рак заразний

Так, ми на повному серйозі. Деякі люди дійсно вірять, що раком можна заразитися. Близькість з онкохворою людиною збільшує шанс роздобути собі пухлину. Єдиним видом раку, який хоч частково може претендувати на роль заразного, є той, який викликає вірус папіломи людини (HPV). Він викликає рак шийки матки, пеніса, прямої кишки, порожнини рота і горла.

Через операції пухлина перескакує на інший орган

Це дуже небезпечна помилка. Справді, через цей міф деякі люди відмовляються лягати під ніж хірургів. Тим самим вони підписують собі смертний вирок.

Замінник цукру викликає рак

Існує думка, що штучні підсолоджувачі причетні до виникнення ракових пухлин. Але вчені спростували цю оману. Аспартам, стевія, сахарин, ацесульфам і неотам не підвищують ризик розвитку злоякісних пухлин. Єдиний замінник цукру, який дозволений в Європі, це цикламат натрію. Саме він поки що викликає сумнів у дослідників.

Травми і рани можуть призвести до раку

Це один з найпоширеніших міфів про рак. У народі вважається, що чим більше ударів, травм і ран у людини, тим більше у неї шансів захворіти на онкологію. Лікарі спростовують це повністю.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА