Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Болять ясна - допоможе ромашка

Автор: Євгенія Бербат

Хвороби ясен частенько розвиваються довго і спочатку ніяк не проявляються. Перша ознака виникнення захворювань - це набряк, почервоніння і кровоточивість ясен.

 

Часто причиною хвороб є незадовільний догляд за порожниною рота, шкідливі звички (куріння) і наслідки серйозних захворювань, таких як гіповітаміноз, інфекції, цукровий діабет, лейкоз, захворювання шлунка, а також застосування деяких лікарських препаратів.

Пародонтоз виникає при недостатньому навантаженні на жувальний апарат і не потребує медикаментозного лікування. Треба збільшити навантаження на ясна і зуби, включати в раціон більше твердої їжі, у тому числі свіжих овочів і фруктів, горіхів. Це буде не лише гімнастикою для ясен, а й забезпечить організм вітамінами.

Гінгівіт - захворювання, що супроводжується набряклістю, кровоточивістю ясен, запахом з рота. Це початкова стадія такого серйозного і часто невиліковного захворювання як пародонтит. При пародонтиті запалення прогресує нестримно і поширюється не лише на ясна, а й на зубну тканину і кістку, що може призвести до розхитування і втрати зубів.

Лікування запалених ясен завжди починається з обстеження у стоматолога. Існує безліч різних методів лікування: загальна терапія (застосування полівітамінів, антибіотиків, імуностимуляторів); ортопедичні методи (протезування і шинування зубів); фізіотерапевтичні методи (електрофорез і лазерна терапія), їх призначають у період ремісії; хірургічні методи.

Існує багато народних засобів лікування запалення ясен:

- гарячим настоєм лікарської ромашки (1 ч. л. на склянку окропу, настояти 30 хв.) полоскати рот тричі на день;

- полоскати ротову порожнину соком сирої картоплі тричі на день;

- полоскати рот відварами звіробою, деревію, шавлії, черги (по 2 ст. л. кожної трави залити 0,4 л води, варити 5 хвилин);

- полоскати рот відваром кори дуба до 8 разів на день (50-60 г кори залити 2 склянками води і півгодини кип’ятити на повільному вогні, потім довести до первинного об’єму холодною кип’яченою водою).

Найкращий спосіб збереження здорових ясен - регулярне відві-дування стоматолога для перевірки стану ясен, зубів і їх своєчасного лікування.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА