Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Тахікардія: симптоми і лікування

Автор: Євгенія Бербат

Тахікардія – стан, за якого частота серцевих скорочень перевищує 100 ударів на хвилину. При цьому проміжки між ударами серця зберігаються рівними.

 

Розрізняють два види тахікардії - фізіологічну і патологічну.

Фізіологічна виникає під час фізичних навантажень і минає після їх припинення.

Патологічна, як правило, є  наслідком інших хвороб: ішемічної хвороби серця, захворювань щитовидної залози, гіпертонії.

Причиною тахікардії також можуть бути стрес, недосипання, перевтома, куріння.

Найчастіше тахікардія виникає несподівано, причому наростання частоти серцевих скорочень відбувається дуже швидко. Зазвичай людина відчуває посилення серцебиття: у неї може паморочитися голова, виникати пульсація в ділянці шиї, відчуття браку повітря, слабкість, стан, близький до втрати свідомості.

 

Як купіювати напад?

 

Якщо пульс несподівано зріс до 120 ударів на хвилину і більше, необхідно якнайшвидше викликати бригаду швидкої допомоги.

Головне при нападі – не впадати в паніку. Треба постаратися дихати якомога глибше – глибокі вдихи із язатримкою дихання допоможуть трохи знизити пульс.

Сильно – до болю – натисніть на очні яблука. Так званий ефект Даньїні-Ашнера сприяє зменшенню частоти серцевих скорочень. Якщо ви носите лінзи, їх треба заздалегідь зняти.

Знизить пульс і вмивання холодною водою. Необхідно на декілька секунд занурити обличчя в ємкість із дуже холодною водою.

Потім треба обов’язково відвідати лікаря, щоб з’ясувати причини тахікардії і постаратися їх усунути.

 

Лікування

 

Якщо почався напад тахікардії, можна дати хворому один із седативних препаратів – корвалол, валокордин, настоянку валеріани.

Медикаментозне лікування не завжди забезпечує необхідний результат, і тоді доводиться вдаватися до оперативного втручання. При виникненні серйозних гормональних порушень іноді видаляють частину щитовидної залози, що виробляє занадто велику кількість гормонів. Хірургічної операції не уникнути при грубих вадах серця і деяких інших серцево-судинних захворюваннях.

 

Профілактика

 

Передусім, необхідно уважно стежити за станом здоров’я. І якщо відчуваєте, що серце стало «пустувати» – час вживати заходів. Можливо, досить усього лише змінити спосіб життя. Для профілактики тахікардії особливо важливе правильне і регулярне харчування. Старайтеся їсти в один і той же час, не перевантажуючи шлунок їжею.

Занадто щедрий обід після великої перерви, та ще й багатий вуглеводами, спровокує надмірно активну діяльність підшлункової залози, що призведе до різких стрибків інсуліну, що не найкращим чином вплине на роботу серця.

У раціоні має бути достатньо продуктів, багатих на калій і магній, – ці мікроелементи дуже важливі для нормальної роботи серця.

Велике значення мають помірні фізичні навантаження. Найкращий варіант – тривалі піші прогулянки в тому темпі, який дозволяє розмовляти на ходу без задишки. Можна зайнятися йогою, але тільки після консультації з лікарем.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА