Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Точковий масаж при грипі та ГРВІ

Автор: Євгенія Бербат

Доведено, що люди, які щодня роблять точковий масаж менше хворіють на грип та ГРВІ, а якщо захворіли, то переносять недугу легше.

 

Рефлексотерапія допомагає зняти або зменшити симптоми погіршення здоров’я: головний біль, нежить, кашель, впоратися з дискомфортом у горлі, млявістю. Масаж певних точок, по-перше, діє на організм у цілому – зміцнює імунітет, бадьорить, поліпшує настрій (що теж важливо в боротьбі з інфекціями), підвищує стійкість до стресу. По-друге, стимулює роботу органів і систем, представлених на тілі точками і зонами з підвищеною біологічною активністю.

Із чого треба починати? Із розтирання вушних раковин. Це «заведе» організм, поліпшить настрій, підвищить імунітет. Вушні раковини багато іннервовані: через них проходять відразу п’ять нервів, які передають сигнали на стовбур мозку, де знаходиться дихальний, судиноруховий і вегетативний центри. Якщо пом’яти вушні раковини так, щоб вони потеплішали, посилиться приплив крові до внутрішніх органів, які проектуються на вуха. Також допомагає збадьоритися розтирання долонь. Рекомендується покатати ступнями по підлозі ребристий валик. Активний масаж ступнів і долонь стимулюватиме роботу усіх органів і систем, мобілізує організм на боротьбу з інфекцією.

Як швидко позбутися болю в горлі і нежиті.

Щоб зменшити біль у горлі, треба натискати на основу нігтя великого пальця руки. Добре також масажувати точки в ямці між першим і другим пальцями. Окрім користі для горла, поліпшиться відтік слизу з носа, стане легше дихати.

При застуді рекомендується масажувати за годинниковою стрілкою точку над переніссям у центрі між бровами: це полегшить нежить, вгамує головний біль, зменшить сльозотечу. Так само діє масаж двома пальцями – вказівним і середнім – точок біля основи крил носа. При гаймориті кровопостачання в додаткових пазухах поліпшиться, якщо натискати на точки під вилицями і на кінчику носа.

Полегшення болю у скронях, поліпшення зору настане, якщо масажувати зони згори від початку до кінця брів, а від лобно-тім’яного і скроневого болю врятує масаж скроневих ямок.

Є специфічні точки, відповідальні за дихальну систему. Одна з них знаходиться у верхній частині грудини у невеликого виступу, на передній серединній лінії – на цю точку треба натискати, щоб позбавитися від кашлю. Полегшений варіант – масажувати кулаком спіралевидними рухами за годинниковою стрілкою зону уздовж усієї грудини. Це треба робити кілька разів в день. Грудина пов’язана з легенями. Якщо при натисканні з’являється хворобливість, почуття розпирання, значить, потрапили «в точку»: імунна система напружена. Такий масаж стимулює вироблення корисних елементів крові, добре допомагає при кашлі і підвищує захист організму. Ще одна точка, що покращує дихання, знаходиться над грудиною, в ямці. Від кашлю допомагає масаж точок, що становлять так званий древній трикутник сили на спині. Це ямка після сьомого хребця (він самий виступаючий) і симетричні точки з двох сторін на два пальці нижче. На них можна натискати або двома руками відразу, або одній по черзі. Приблизно на сантиметр-полтора нижче знаходиться точка, пов’язана з серцем і легенями. Можна натискати на неї або прикласти до цього місця аппликатор Кузнєцова або Ляпко, поставити гірчичник: це стимулюватиме сердечну і дихальну системи.

З головним болем і запамороченням допоможе впоратися масаж точок, розташованих з боків від шиї в підпотиличній області на рівні мочок вух. Дуже активна точка, яка знаходиться на перетині двох ліній, : треба подумки провести одну від носа до потилиці, а іншій з’єднати верхівок вушних раковин. Натискаючи на місце, в якому лінії перетинаються, ми поліпшимо мозковий кровообіг, знімемо головний біль, підбадьоримося.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА