Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Відпочинок для печінки

Автор: Євгенія Бербат

Німецькі селяни були впевнені, що на Новий рік потрібно обов’язково внести в будинок увесь буряк, інакше не буде достатку і грошей.

 

А ось у Стародавній Греції цей овоч, навпаки, був символом негараздів.

У середньовічній Франції буряк застосовували для очищення організму. Традиційно один тиждень у році присвячувався «відпочинку печінки». У ці дні щоранку натщесерце належало пити чарку сирого бурякового соку, а протягом дня випивати ще близько 200 мл соку, приготованого з печеного буряка.Ще в працях Гіппократа буряк згадується як засіб лікування різних хвороб. У давньоримського поета Марциала, наприклад, сказано: «Шлунок в’ялий нам зцілює буряк». У ньому є все: клітковина, органічні кислоти, цукор, вітаміни, залізо, кобальт, кальцій, фосфор, магній, бетаїн. Він займає одне із перших місць за вмістом йоду, багатий пектином. Особливу цінність буряку надає вітамін Р. Його ще називають вітаміном молодості: він підвищує еластичність кровоносних судин, попереджає склероз.

Лікарі Київської Русі призначали сік буряка для зупинки кровотеч, зниження кров’яного тиску (навпіл із медом).

Кашку із сирих коренеплодів прикладали до виразок, використовували для зняття зубного болю, а сік вареного буряка капали в ніс при нежиті.

Корені спалювали, до попелу додавали мед і втирали отриману таким чином мазь у шкіру голови при облисінні. Але лише нещодавно стало відомо, що своє звання «цілителя» буряк отримав завдяки тому, що є джерелом бетаніну і бетаїну. Вони виводять з організму шлаки і холестерин, зміцнюють кровоносні судини, захищають від раку, поліпшують обмін речовин, підвищують імунітет.

Сік буряка вважається прекрасними ліками з грядки і в наші дні. Його п’ють за 15-20 хвилин до їди при авітамінозах, анемії, серцево-судинних захворюваннях і розладах шлунка.

Користь для печінки

 

Буряк корисний для печінки, оскільки  очищує її і оновлює клітини. Цей овоч також поліпшує перистальтику кишковика, маючи м’який послаблюючий ефект.

 

Стрес

 

Хто б міг подумати, що звичайний варений буряк здатний підняти настрій не гірше, ніж шоколадні цукерки. Дійсно, буряк корисний при частому стресі. Якщо день обіцяє бути складним, беріть із собою на обід буряковий салат. Наприклад, вінегрет. Смачно і корисно!

 

Комора вітаміну С

 

Вважається, що вітамін С міститься тільки в цитрусових. Насправді, буряк також багатий цим вітаміном. Якщо під кінець зими ви відчуваєте, що організм ослабнув, підняти імунітет можна з допомогою цього овоча. До того ж, буряк містить вуглеводи, які забезпечують організм енергією, якої так не вистачає в лютому.

 

Детокс

 

Буряк – це детокс-овоч, який відмінно справляється з очищенням організму від шлаків і токсинів, а також виводить зайву рідину з організму, позбавляючи набряків.

 

Молодість

 

Жінки завжди в постійному пошуку засобу для омолоджування, пробуючи різні процедури, а він росте на кожному городі – це буряк! Він дійсно здатний омолодити організм, оскільки містить  фолієву кислоту. Вживайте буряк щодня і забудете про передчасне старіння.

 

Чоловічий лікар

 

Для нормального функціонування простати надзвичайно потрібний цинк, у буряці його багато: в 100 г цього овоча міститься близько 400 мг. Крім того, буряк – як хороша мітла, очищує товсту кишку від відходів травлення, які застоюються у складках кишковика і утворюють токсини, що отруюють кров і простату, яка знаходиться поблизу. А це одна із причин розвитку в ній аденоми (гіперплазії).

 

За рецептами наших бабусь

 

  • Якщо у вас сильний кашель або болить горло, помийте буряк, відваріть його до готовності, почистіть, натріть, відіжміть суміш через марлю. Отриманий сік розділіть на три рівні частини і полощіть горло тричі на день до їди.
  • Якщо у вас закреп, їжте натщесерце 50-100 г вареного буряка, заправленого олією.
  • Якщо у вас болить зуб, прикладіть скибочку свіжого буряка на ясна хворого зуба.
  • Якщо ви порізалися, змочіть ватний тампон у буряковому соку і прикладіть до ранки – так ви швидко зупините кров.

 

Але пам’ятайте! Буряк не варто вживати при зниженому тиску, проносах, цукровому діабеті і сечокам’яній хворобі.

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА