Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Ложка дьогтю...

Автор: Євгенія Бербат

Березу шанували наші предки, а усе, що вона давала – деревину, бересту, листя – вважали цілющими. Саме з берести наші предки навчилися, шляхом сухої перегонки, витягати берестяний дьоготь, що застосовується не лише в медицині, а й у побуті: для змащування деталей, що труться, возів, карет, для надання кольору і блиску шкіряним виробам. Окрім березового, є ялівцевий, сосновий і буковий деревний дьоготь.

 

Цукровий діабет, тромбофлебіт, інсульт. Вживання від 1 до 10 крапель, збільшуючи дозу по краплі щодня, на 1 ст. л. молока або соку моркви. Потім від 10 до 1 краплі, зменшуючи дозу по крап-лі. Приймати за 20 хв. до їди один раз на день.

Псоріаз. Хворі місця змащувати очищеним дьогтем, змішаним із попелом від спаленої берези. Пропорція: 3/4 дьогтю і 1/4 попелу.

Трофічна виразка. Змішати в рівних частинах дьоготь і сік каланхое. Змочити бинт і накласти на виразку у вигляді компресу. Через 3-5 процедур виразка затягнеться.

Рак горла, шлунка. Пити берестовий дьоготь (якщо здорові нирки) із теплим молоком. У перший день в молоко капнути краплю дьогтю. На другий день – 2, на третій – 3, і так довести до 20 крапель. Після цього зменшувати прийом дьогтю, так само поступово доводячи до краплі.

Інфекція сечостатевої системи. Пити берестовий дьоготь за схемою, як і при лікуванні цукрового діабету. Крім того, з березового дьогтю приготувати дігтярну воду. В основному, вона добре зарекомендувала себе для лікування дітей і тих, хто не може переносити запах дьогтю. Дігтярною водою лікують закрепи, астму, водяні хвороби, випадіння волосся, пігментацію шкіри, віспу, гангрену, коросту, проказу.

Приготування дігтярної во-ди. У 4 л холодної джерельної води розмішувати 500 г дьогтю дерев’яною палицею протягом 5 хвилин. Посуд щільно закрити на 2 доби, щоб дьоготь відстоявся. Обережно зняти піну, не збовтуючи, злити прозору рідину і зберігати її у щільно закритому посуді (пляшці). Дьоготь, що залишився, цілющих властивостей уже не має. Хороша дігтярна вода прозора і кольором нагадує хороше сухе виноградне вино.

Дозування прийому води: дорослим – 100 г, дітям – 50 г уранці за 15-20 хв. до їди; немовлятам – від 2 до 4 ч. л. двічі на день за годину після їди.

Випадіння волосся. Втирати в голову дігтярну воду. Невдовзі у  вас знову ростиме густе волосся.

Пігментація шкіри. Пити дігтярну воду і втирати її в уражені ділянки шкіри.

Цистит. 5-10 крапель березового дьогтю залити склянкою теплого молока, розмішати і приймати по 1/2 скл. тричі на день за 20 хв. до їди. Курс лікування – 5 днів.

Хвороби суглобів. Налити в долоню трохи дьогтю і змастити хворий суглоб. Як тільки почне пощипувати або колоти, негайно зняти дьоготь м’якою ганчірочкою. За годину суглоб помити мочалкою з милом. Дьоготь свою справу зробив, тобто розбив солі. На другий день накласти на хворий суглоб глину (будь-яку – білу, блакитну, червону – аби тільки глина була без піску і липкою), розведену до густини сметани. Накривати не треба. Через деякий час глина висохне і стягне шкіру, витягаючи солі із суглоба. Глину на суглобі тримайте на власний розсуд, оскільки можуть з’явитися сильні болі при витягуванні солей.

Схема лікування: 1-й день – лікування дьогтем. 2-й – лікування глиною. Відпочинок – 2 дні. 5-й день – лікування дьогтем. 6-й – лікування глиною. Відпочинок – 3 дні. 10-й день – лікування дьогтем. 11-й – лікування глиною. Має настати полегшення або навіть одужання. Можна повторити лікування за вказаною схемою.

 

НА ТУ Ж ТЕМУ

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА