Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

Гарячий душ для квітів

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Гарячий душ для кімнатних рослин – відмінне пробудження від зимівлі. І не тільки. Кімнатні рослини потребують уваги і догляду. На листі знаходяться пори, через які квіти дихають. Пил, що осідає на листя, закупорює пори, перешкоджає диханню і рослина може захворіти. Отже, щоб кімнатні рослини були красивими і здоровими, треба раз на місяць влаштовувати їм гарячий душ!

Для цього рослини в горщиках треба спочатку полити, сухі рослини відразу відправляти в душ не можна! Через півгодини поставити у ванну, однією рукою трохи нахилити горщик, а іншою поливати квіти з душу гарячою водою протягом 20-30 секунд. Температура води – 50-70 градусів, наскільки терпить рука. Рух має бути не прямим, а ковзаючим туди-сюди. Ошпарюємо все: горщик, землю, стебло, листя з обох боків.

 

Залишаємо рослини у ванні на декілька годин, щоб дати стекти воді. Краще залишити на ніч, нехай там подихають вологим повітрям. Потім можна ставити рослини на колишнє або навіть на нове місце – після такої процедури вони легко переживуть переїзд.

Не поливати їх можна потім днів десять. Гарячий душ для здорових рослин потрібний для струсу, для очищення від пилу, для знищення різних паразитів. Але особливо корисний гарячий душ для ослаблених, хворих рослин, якщо є проблеми в розвитку, при тривалій відсутності цвітіння, для реабілітації рослин, що одужують. Після гарячого душу: H зупиняється опадання і пожовтіння листя; H припиняється висихання кінчиків і плямистість листя; H швидко з’являється нове листя і розправляється те, що не розгорнулося; H рослини швидко виходять із стану стресу. Звичайно, від однієї процедури видимої користі можна не відчути.

Робити це треба регулярно, але не частіше одного разу на місяць. Від оприскування можна відмовитися. Але, як і при багатьох методах лікування, тут теж є протипоказання: H квітучим рослинам не варто робити гарячий душ, краще просто обприскувати з пульверизатора гарячою водою листя (але не квіти); H пересадженим рослинам теж не можна влаштовувати гарячий душ, поки вони не вкоріняться, можна тільки обприскувати теплою водою; H рослини з опушеним листям, такі як сенполії, глоксинії, бегонії не можна взагалі змочувати водою, від надлишку вологи вони можуть загинути.

МЕДІЙНИЙ ПАРТНЕР

РЕКЛАМА